Božské kokosové řezy

Luxusní nepečené kokosové řezy s čokoládovou polevou jsou naprosto neodolatelné.

Ingredience: 500 g máslových sušenek, 5 lžic kakaa, 3 lžíce pomerančového džemu,1 lžičku rumu,100 g másla, 10 lžic moučkového cukru, 600 ml mléka, 3 lžíce hladké mouky, ½ vanilkového lusku, 150 g kokosu,100 g hořké čokolády, 2 lžíce rozpuštěného másla

Postup: Sušenky rozdrtíme na prášek, přidáme džem, 5 lžic cukru, rum, zalijeme vše polovinou rozpuštěného másla.

Přidáme 300 ml vlažného mléka a vypracujeme hmotu. Tu si rozdělíme na čtyři části a vyválíme si z nich zhruba stejně velké a vytvarované pláty. Smícháme zbytek mléka s moukou, přidáme polovinu kokosu a na mírném ohni vše přivedeme k varu.

Po dvou minutách odstavíme. Do rozpracované náplně přidáme zbytek cukru a dužinku z vanilkového lusku. Změklé máslo a kokos přimícháme do teplého základu. n Plát na plechu potřeme třetinou náplně a překryjeme vrstvou hmoty a takto pokračujeme až po poslední vrstvu hmoty.Máslo s čokoládou rozpustímě a řezy přelijeme.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

reklama