Braňte se proti přibírání fenyklem

Čaj z fenyklu je zaručeným pomocníkem proti bolestem žaludku a špatnému trávení obecně. Je naprosto nenahraditelný u malých dětí, které bolí bříško.

Odstraňuje zácpu, uvolňuje křeče žaludku, působí proti ztrátě chuti k jídlu a má močopudný a detoxikační účinek. Je součástí diet, protože na sebe váže tuky, je proto jejich úspěšný spalovač.

Také vás může zajímat ...

Fenyklové odvary léčí unavené očí. Pozitivně ovlivňuje dýchací systém, lze jej využít jako prostředek ke zlepšení vykašlávání. Hubí blechy a vši a je účinný proti svrabu.

Fenykl v kuchyni

Listy fenyklu se používají při přípravě zeleninového salátu, stonek fenyklu se po vyříznutí středu běžně naplňuje pomazánkou se sýrem a následně se zapéká. Jako zeleninu vnímali fenykl i mniši, kteří žvýkáním semen odháněli vlčí hlad.

Semena fenyklu jsou oblíbeným kořením, které lze přidat do polévky, omáčky, rybích jídel, ale i do sladkých jídel, jako jsou perníky, dezerty a koláče.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...