Braňte se proti přibírání tuků fenyklem

Oblíbené ochucovadlo je známý pomocník při nejrůznějších zdravotních potížích. Málo se ale ví, že dokáže bránit tělu ukládat tukové zásoby na zimu. Nechybí v žádné domácnosti.

Čaj z fenyklu je zaručeným pomocníkem proti bolestem žaludku a špatnému trávení obecně. Fenykl obsahuje velké množství betakarotenu, B komplexu, vitamínu C a E. Z minerálních látek je zdrojem draslíku, sodíku, vápníku, železa, hořčíku a síry. Kromě toho obsahuje i vzácné aminokyseliny a vlákninu.

Také vás může zajímat ...

Odvádí z těla tuky

Odstraňuje zácpu, uvolňuje křeče žaludku a léčí překyselený žaludek, působí proti ztrátě chuti k jídlu a má močopudný a detoxikační účinek. Je součástí diet, protože na sebe váže tuky, je proto jejich úspěšný spalovač, a tělo navíc zbavuje jedů. Zmírňuje zánětlivé procesy v organismu. Fenyklové odvary léčí syndrom unavených očí.

Pozitivně ovlivňuje také dýchací systém, lze jej využít při nachlazení a jako prostředek ke zlepšení vykašlávání.

Hubí též blechy a vši a je účinný proti svrabu.

Fenykl v kuchyni

Zelenobílé listy fenyklu se používají při přípravě zeleninového salátu, stonek fenyklu se po vyříznutí středu běžně naplňuje pomazánkou se sýrem a následně se zapéká. Jako zeleninu vnímali fenykl i mniši, kteří žvýkáním semen odháněli vlčí hlad. Semena fenyklu jsou oblíbeným kořením, které lze přidat do polévky, omáčky, rybích jídel, ale i do sladkých jídel, jako jsou perníky, dezerty a koláče.

Čajem nic nezkazíte Fenyklový čaj nemůže ohrozit zdraví nikoho. Právě naopak; je vhodný při nejrůznějších potížích, zejména při nadýmání a plynatosti.

Tento teplý nápoj znásobuje účinek fenchonu obsaženého ve fenyklu, který podporuje vylučování trávicích enzymů a zlepšuje pohyblivost střev.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...