Brigitte Bardot – Ničily ji deprese

Symbol Francie šedesátých let, nádherná Brigitte Bardot, spatřila světlo světa v měšťanské rodině. Své dětství necharakterizuje jako šťastné, chodila do školy k jeptiškám, rodičům vykala, jakékoli projevy citu byly považovány za nevhodné. Navíc si připadala, což je více než paradox, neobyčejně ošklivá. Měla křivé zuby, rodiče tedy rozhodli, že bude nosit rovnátka.

Lékař děvčátku k jeho nelibosti předepsal také brýle. Tančit se učila v baletní škole, vzpomíná na to jako na léta dřiny, která se však v budoucnosti vyplatila.

Také vás může zajímat ...

V patnácti letech se objevila na obálce módního časopisu, tehdy bylo patrné, že se z ošklivého káčátka stala nádherná labuť.

Proč nebyla šťastná?

Nikomu už nehezká nepřipadala, ba ani sobě. Poprvé se chtěla otrávit plynem v osmnácti letech, když měli rodiče výhrady k jejímu prvnímu sňatku. Filmová kariéra slavné B.B. začala v jejích dvaadvaceti letech snímkem A bůh stvořil ženu režiséra Rogera Vadima (†72), který se také stal jejím prvním manželem.

V její filmografii je titul tím nejslavnějším, ale v padesátých a šedesátých letech šla Bardotová z role do role, a to ve filmech významných francouzských i amerických režisérů a po boku hvězd první velikosti, jakými byli například Gérard Philipe (†36) nebo Jeanne Moreau (†89). Do roku 1973 natočila dvaačtyřicet filmů. V jedné ze svých knih ale toto období popisuje kupodivu jako nešťastné.

Spolu s Marilyn Monroe (†36) se stala patrně největším sexuálním idolem všech dob. Měla všechno, co si mohla přát. Přesto však Bardotka nebyla psychicky vyrovnaná a údajně, podle svého životopisce, se mnohokrát pokusila o sebevraždu. Ve skutečnosti to byla zoufalá žena zmítaná strašnými depresemi. „Byla zmatená a osamělá. Neuměla se vůbec vyrovnat se svou slávou. Mučilo ji to.

Několikrát se pokusila vzít si život,“ míní spisovatel Jeffrey Robinson (73). „Začalo to v období kolem svatby s Rogerem Vadimem. Většinou to byly prášky. Nikdy se nenaučila, jak s depresemi žít.“ Manželovi věrná nebyla, tvrdil, že mu to nevadí.

„Chtěl jsem ženu s duší, s chutí do života, se smyslem pro dobrodružství a sexuální výstřelky,“ prohlašoval Vadim.

Všichni v posteli

Její nejslavnější výrok zní: „Svět je malý, jednou se všichni setkáme v posteli.“ Za neštěstí a psychické problémy Brigitte částečně může právě režisér a pozdější manžel Vadim, který ji objevil ještě jako mladičkou modelku. To on ji podle zasvěcených přinutil stát se Brigitte – sexuálním symbolem, což ji, kterou vychovávaly jeptišky, přivádělo do rozpaků. Nějak si na to nemohla zvyknout.

Mezi jejím až příliš suverénním chováním a tím, jak se ve skutečnosti cítila, byl propastný rozdíl. Svou zářivou kariéru ukončila, když jí bylo třicet devět let.

Nejpravděpodobnější vysvětlení je, že film opustila proto, aby on neopustil ji.

Strach z odmítnutí

Strach z odmítnutí, z osamělosti i z toho, že nebude dost milovaná, byl pro depresemi stíhanou herečku charakteristický. Seznam všech mužů jejího života by zabral desítky stran, právě všelijakými milostnými aférkami se bránila osamělosti. Zkrátka střídala chlapy jako ponožky. Vdaná byla celkem čtyřikrát, s druhým manželem, hercem Jacquesem Charrierem (81), měla syna Nicolase (58).

Je to jediné hereččino vlastní dítě. Manželství trvalo tři roky, od roku 1959 do roku 1962. Třetím manželem se stal Günter Sachs (†78), německý milionář, který si hvězdu namlouval tak, že přeletěl její sídlo ve vrtulníku a shodil tam stovky růží. Se čtvrtým chotěm, pravicovým politikem, žije B.B. dodnes.

A co je pro nás velmi zajímavé, v sedmdesátých letech Brigitte nějakou dobu žila se sochařem původem z Československa, Miroslavem Brožkem (76), který používal umělecký pseudonym Mirko. Pro některé z jeho soch mu stála modelem. Románek netrval dlouho, kráska měla ráda změnu. „Ten, kdo mě miluje, nikdy nemá jistotu,“ komentovala to.

Vybírala si svalnaté muže, mladší, chudší a méně slavné, než byla ona sama. Byly jich prý stovky. Mateřské city neznala. „Nebyla jsem stvořena, abych byla matkou. Nevím proč, zvířata a děti zbožňuji. Je to strašné přiznání, ale nejsem schopná pečovat o syna. Je mi líto, že mám to dítě. Jaký bude jeho život? Lidé, kteří si pořizují děti, jsou šílení,“ řekla. Byla a zůstala podivínkou.

Záhy přestala natáčet filmy a definitivně skončila s péčí o svou krásu. Je vášnivou, až militantní bojovnicí za práva zvířat. Trvá na tom, že jí sláva zničila život.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...