Brooke Shields – Svléká se od deseti let

Tenista Andre Agassi kvůli ní rozmlátil významné trofeje, dokonce i ty z US Open a Wimbledonu. Ten pohled na ni v televizi málem nepřežil.

Už jako desetiletá s tlustou vrstvou make-upu pózovala pro choulostivé fotografie. Když se britská galerie rozhodla jeden ze snímků v roce 2009 představit, rozpoutalo to skandál.

Také vás může zajímat ...

Veřejné mínění bylo toho názoru, že to přiláká hlavně pedofily, o věc se začala zajímat policie a právníci, osudná fotografie musela z výstavy pryč. Za to, že se děvčátko fotografovalo nahé, mohla pochopitelně jeho matka. Otec rodinu opustil, když byla Brooke Shields maličká, matka propadala alkoholu.

Začala od mýdla

„Moje matka se často opíjela,“ vypráví krásná herečka. „To na mě pak křičela, ať pohnu svým tlustým zadkem. Od té doby jsem měla za to, že jsem opravdu tlustá,“ svěřuje se. Matka se rozhodla, že veškeré své dávné sny promítne do dcery, která jí tak zároveň vydělá peníze. Již v jedenácti měsících se Brooke objevila v reklamě na mýdlo, ve dvanácti se poprvé ukázala na filmovém plátně.

Matka jí vštípila takový komplex méněcennosti, že ta se, poté, co byla nucena pózovat jako patnáctiletá v bikinách, už do dvoudílných plavek neoblékla. Stokrát opakovaná lež se stala pravdou. Tmavovláska uvěřila, že vypadá hrozně. Zkusila si obléci dvoudílné plavky až po padesátých narozeninách a lidé obdivovali její skvělou figuru. Debutovala ve dvanácti letech filmem Děvčátko.

V kontroverzním snímku z prostředí nevěstince hrála Brooke po boku Susan Sarandon (73), která představovala její matku, prostitutku. Ani ve filmu Modrá laguna si teprve čtrnáctiletá dívka neodpočinula od až příliš pikantních scén.

Hrdiny filmu, v němž jde mimo jiné o demonstraci nahoty, ještě ke všemu dětské, jsou dva nezletilci Richard a Emmelina, kteří ztroskotají na opuštěném ostrově spolu s lodním kuchařem.

Ten umírá, ale ještě stihne děti naučit to základní, co potřebují k přežití.

Modrá laguna

Hoch a dívka na ostrově dospívají, a dokonce se jim tu narodí syn. Režisér si údajně přál, aby byli oba herci během natáčení nazí, což bylo ovšem vzhledem k jejich věku vyloučeno. Naopak, štáb dokonce přilepoval Brooke dlouhé vlasy k hrudníku, aby nebylo nic povážlivého vidět. Při scénách, kdy hlavní hrdinka kojí, Brooke zastupovala dublérka, najatá původně pro cvičení delfínů.

Komický byl i fakt, že tmavovláska byla o dost větší než kolega Christopher Atkins (59), už tehdy měřila 178 centimetrů, mladíček o deset méně.

Chodila tedy v příkopech vykopaných na pláži, aby to tolik nebilo do očí.

Žárlivec

Popularitu srovnatelnou s Modrou lagunou už sice Brooke Shields nedosáhla, ale přesto ztvárnila desítky rolí a za herecký výkon v seriálu Správná Susan byla dvakrát nominovaná na Zlatý glóbus. V soukromí byla herečka sama zřídkakdy. Seznam slavných milenců není krátký. Našli byste v něm kromě herců Liama Neesona (67) či Johna Travolty (66) i zpěváka George Michaela (†53).

Tady ale zdaleka nekončíme, údajně randila i s japonským princem Naruhitem (60), či egyptským miliardářem Dodim Al-Fayedem (†42), jenž zemřel s princeznou Dianou (†36) při automobilovém neštěstí v Paříži. Za bývalou tenisovou jedničku Andreho Agassiho (50), byla Brooke dokonce dva roky provdaná. Tohle manželství bylo podle Brooke od začátku chyba.

Tvrdí, že už u oltáře věděla, že nedělá dobře a že ji čeká peklo. Popsala incident, který se odehrál v roce 1995. Tehdy hrála epizodní roli v seriálu Přátelé, kde měla Joeymu olízat prsty během romantické večeře. Když to žárlivý Agassi viděl na obrazovce, popadl ho hrozný a nezvladatelný vztek. „Andre rozbil všechny své tenisové trofeje, dokonce i ty z US Open a Wimbledonu,“ vylíčila.

Křičel, že z něj udělala hlupáka, sedl do auta a odjel z Los Angeles až do Las Vegas. To ještě ani nebyli svoji, brali se až v roce 1997, vydrželi to spolu ale jen dva roky. „Můj rozvod byl velmi rychlý a také šel relativně hladce. Ale je zajímavé, co mi pak řekl: Buď ráda, že nemáme děti, jinak bys to tak snadné neměla,“ vypráví herečka.

Už dva roky po ostře sledovaném rozvodu se herečka provdala za scenáristu a producenta Chrise Henchyho (56), s nímž má dvě dcery, Rowan (17) a Grier (14).

Tentokrát si zřejmě vybrala dobře, její manželství zatím stále trvá.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...