Brýle ze supermarketu

Nechtějí se vám utrácet tisíce za nové brýle, když se v drogerii nebo u stánku dají pořídit jenom za pár desítek korun?

Na první pohled určitě nejsou špatné. Kupované univerzální čtecí brýle mají základní dioptrie ve škále zhruba od 0,5 do 4,5 – někdy odstupňované po 0,25 dioptrie. Mají ale jednu velkou nevýhodu. Na každé oko je stejná dioptrie.

Také vás může zajímat ...

Pokud tedy víte, že přesně takové brýle potřebujete, pak samozřejmě můžete zvolit tyto. Bohužel lidí, kteří potřebují přesně takové brýle, je strašně málo. Jakmile máte na jedno oko třeba dvě a na druhé jen jednu dioptrii a vezmete si je na oči, mozek to může špatně zpracovávat a dojde dost možná k bolesti hlavy.

Nejlepší proto je zajít si k lékaři a pořídit si vhodné brýle přesně na míru. Cena vs. kvalita Odlišnost cen samozřejmě odpovídá i rozdílu v kvalitě použitého materiálu. Čtecí brýle od stánku či z obchodního domu jsou osazené obyčejnými plastovými brýlovými čočkami, které nemají žádnou povrchovou úpravu – nejsou tvrzené, takže se rychle poškrábou, nemají antireflexní vrstvu, která například redukuje odlesky a zlepšuje vidění při práci na počítači a podobně.

Navíc málokterý optik vám takové brýle opraví či upraví, pokud zjistíte, že vám úplně nesedí.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

reklama