Brzy pochopili, že se vzájemné lásce nedokážou ubránit

Český show byznys má jen málo takových párů, jako je Libuška Šafránková (67) a Josef Abrhám (81). Vždyť jejich láska je stejně silná, jako když si před více než čtyřiceti lety řekli své ano.

Také vás může zajímat ...

Krásná Libuška Šafránková (67) a charismatický Josef Abrhám (81) se do sebe zamilovali už na počátku sedmdesátých let. Dohromady je svedlo divadlo, tak jako mnoho jiných hereckých párů. Není divu, vždyť Libuška vyrůstala v prostředí, kde se odjakživa muzicírovalo, a kde všichni milovali divadlo.

Hrála už jako studentka

Lásku k umění Libušce předali už její rodiče. Její tatínek byl učitelem hudby, v kostele hrál na varhany, což mu pochopitelně polepilo kádrový profil. Na svoji milovanou jazztrubku pak chodil raději cvičit do lesa.

Vždyť jazz byla americká, tedy vlastně škodlivá hudba. Díky tatínkově lásce k muzice se u nich doma pořád hrálo. A nejen to, zpívalo se na faře a při ochotnických představeních.

A když někdo přišel na návštěvu, tak se zase zpívalo. Bylo proto úplně samozřejmé, že se Libuška přihlásila na dramatické oddělení brněnské konzervatoře a ještě studentka si zahrála v rodinném snímku Metráček a v krásném filmu Babička.

Na počátku jejich lásky byla nevěra

Po absolvování studia nastoupila nejprve do pražského divadla Za branou, odkud v roce 1972 odešla do Činoherního klubu. Tam se také seznámila s Josefem Abrhámem (81), svou velkou životní láskou.

Jak se později ukázalo, Libuška se zamilovala téměř na první pohled, a dokonce se prý měla už tehdy rozhodnout, že se za charismatického herce provdá. A to i přesto, že měl Josef v té době několikaletý vážný vztah s tehdy velmi populární zpěvačkou Naďou Urbánkovou (81).

Abrhám a Šafránková se tedy nějaký čas opatrně míjeli, než pochopili, že se vzájemné přitažlivosti nedokáží bránit. Zamilovaný herec tak nějaký čas udržoval poměr Libuškou i Naďou současně. Jak už to tak bývá, o jejich milostném románku věděli všichni kromě podváděné Urbánkové.

Kvůli miminku přišla o velkou roli

Pak už to její kadeřnice nevydržela a řekla zpěvačce pravdu. Zničená Naďa utekla do amerického Nashvillu, kde se snad z trucu provdala za manažera Jana Nemejovského (76). Zatímco si Urbánková za velkou louží léčila zlomené srdce, Josef s Libuškou se v roce 1976 vzali.

Brzy se jim také narodil syn Josef (43), který jakoby svým slavným rodičům z oka vypadl. Ačkoli těhotenství připravilo Šafránkovou o jednu velkou roli, nikdy prý svého rozhodnutí stát se matkou nelitovala.

Málokdo dnes už ví, že právě Libuška měla hrát doktorku Alžbětu Čeňkovou v chystaném seriálu Nemocnice na kraji města. Protože ale tehdy čekala miminko, roli Alžběty dostala neméně krásná Eliška Balzerová (71). Půvabná Šafránková si to ale brzy vynahradila.

Nejraději by hráli jen spolu

V následujících letech si Libuška mnohokrát zahrála se svým milovaným manželem Josefem Abrhámem. Namátkou můžeme jmenovat alespoň komedie Svatební cesta do Jiljí, Vrchní prchni, Jubileum, Dokonalý muž, dokonalá žena, Jak je důležité míti Filipa či Všichni moji blízcí.

A také v krásném historickém seriálu Náhrdelník. Už před lety se ale začalo šuškat, že ti dva vyvíjejí na filmaře nátlak, aby mohli být obsazováni spolu. Režisér František Filip (89), který se slavným párem natáčel právě seriály Náhrdelník a Cirkus Humberto však tvrdil, že právě jemu to v žádném případě nevadí.

„Ať si to ale klidně prosazují. Nutno uznat, že jim to herecky spolu velice klape,“ říkal už před lety Filip. Je tedy zřejmé, že manželé, kteří se velice milují, dokázali svou vzájemnou souhru přenést i před kameru.

Manželovi dala pořádnou facku

To bylo zřejmé o při legendární scéně, kdy Libušce přišel soused Zdeněk Svěrák (84) představit Abrháma jako inženýra Králíka, dostal Josef od Šafránkové pořádnou facku. Ta ale ve scénáři nebyla, jednalo se prý jen o náhlý impulz pohotové herečky.

Ovšem právě jejich soukromý život nebyl vždy tak idylický, jak by se na první pohled mohlo zdát. Abrhám byl prý dříve pěkný žárlivec, který se o svou krásnou manželku nechtěl s nikým dělit.

Na společných dovolených měl proto zamykat Libušku i s jejich malým synem do chatky, a sám se odcházel bavit do společnosti. Nesnesl totiž, aby se herečka za jeho nepřítomnosti bavila s jinými muži. Bohužel, ani v dalších letech se manželům nevyhnuly vážné potíže.

Rodinné podnikání zkrachovalo

Když jeho rodina dostala po roce 1989 zpátky cihelnu, pustil se Abrhám do podnikání, a dokonce kvůli tomu odešel ze svého angažmá v Národní divadle. Protože chtěl znovu obnovit provoz v cihelně, nasypal do ní obrovské částky.

Ačkoli ho to stálo doslova miliony korun, cihelna se přesto ocitla v konkurzu. To ale nebyly jediné problémy, které slavný pár během uplynulých let trápily. Když se začalo šuškat, že se Šafránková ráda napije, vyrazil rozzlobený Abrhám okamžitě na její obranu.

„Kdyby to alespoň napsali o mně,“ naštval se tehdy. „Netajím, že si rád dám dobré červené. Ale o mojí ženě, do které dostanu sotva dvě deci?“ rozčiloval se tehdy herec, který by svojí manželce snesl i modré z nebe, kdyby o to stála.

O Libušku se dojemně staral

Lásku obou manželů prověřila i vážná nemoc, která Libušku před lety postihla. Šafránková v roce 2014 musela bojovat s rakovinou plic, nad kterou naštěstí dokázala zvítězit.

Během celé doby léčby se Josef o svou manželku dojemně staral, a protože prý není žádný velký kuchař, tak jé občas chodil pro obědy do nedaleké restaurace.

Lidé, kteří ho při té příležitosti potkávali, pak vyprávěli, že Abrhám předčítal své manželce do telefonu jídelní lístek, aby si mohla vybrat, na které jídlo má největší chuť.

Nejdůležitější role jejího života

Naštěstí Šafránková ani během nemoci neztratila svůj krásný úsměv a pověstnou radost ze života. K tomu jistě přispěl i fakt, že se díky svému synovi Josefovi stala už pětinásobnou babičkou. To je také role, které si Libuška v současné době nejvíce užívá.

Přivedla si domů smutného mladíka

Když si Libuše Šafránková poprvé přivedla domů svého budoucího manžela Josefa Abrháma, stala se velice zvláštní věc. Její tatínek si totiž vzpomněl, že toho mladého muže už někde viděl. Později užaslé rodině vyprávěl, že Libuščina snoubence poprvé potkal, když na počátku šedesátých let cestoval vlakem.

Tehdy si prý k němu přisedl mladík, na kterém bylo už dálky vidět, že má velké trápení. Tatínek se pak od Josefa dozvěděl, že mu právě zemřela milovaná sestra Elena (†26) na leukémii, a že teď jede na rodinný hrob do Kunovic u Uherského Hradiště.

Jak jsme se dozvěděli, se sestřinou smrtí se Abrhám dodnes nesmířil. Byla to totiž velice zajímavá mladá dáma, která milovala bugatti step. Není proto divu, že ji Josef nejen miloval, ale i velmi obdivoval.

A také že si později velice vážil rodiny, kterou s Libuškou vybudoval. Vždyť Šafránková, jejich jediný syn Josef a vnoučata, jsou dnes celým jeho světem.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

reklama