Buď te šik i na horách

Nepodceňujte horské sluníčko! Pokud se chystáte během Vánoc trávit zimní radovánky na horách, rozhodně si sebou do tašky přibalte tu správnou kosmetiku, která vás ochrání před nepříznivými vlivy horského podnebí!

V blízkosti horských vrcholků svítí slunce silněji než si myslíte! Pokud tedy milujete lyžování nebo se chcete jen vystavit a opalovat na horském sluníčku, použijte kosmetické přípravky, které dostatečně ochrání vaši pokožku před nebezpečným UV zářením a vy přitom budete moct v klidu načerpávat energii.

Také vás může zajímat ...

Než odjedete na hory Abyste mohli svoji kůži ochránit před škodlivými vnějšími vlivy horského podnebí, musí být nejdřív pečlivě očištěná. Toho docílíte peelingem, který odstraní z vaší pokožky staré buňky.

Nic se však nemá přehánět. Proto úplně stačí, když si tuhle očistnou kúru dopřejete jednou týdně. Ke zbavování odumřelých kožních buněk si pořiďte také tzv. exfoliační vodu. Následná vrstva hydratačního krému tak bude mít větší šanci splnit svoje blahodárné účinky.

Denní krém s ochranou proti UV záření Pořiďte si takový krém, který je uzpůsoben k ochraně proti silným slunečním paprskům. Ač se to může zdát zvláštní, nejlepší jsou v tomto mrazivém období hydratační krémy. Ty působí jako výživná tekutina pro vaši pokožku. Nemusíte se bát, že by se vám na obličeji vytvořila vrstva ledu.

Tyto krémy totiž vodu v pleti uzamknou.

Škodlivá je tedy pouze vlhkost zvenku. Speciální jelení lůj na rty Také vaše rty potřebují v zimním období speciální péči. A o to víc v horském prostředí! Rty je potřeba co nejvíce hydratovat. Pokud zrovna nemáte po ruce jelení lůj nebo vazelínu, rozhodně si rty neolizujte a už vůbec si je neokusujte! Mrazivé počasí k tomu svádí, ale výsledek bude o to horší.

Balzám na rty musí také obsahovat UV filtr, a to minimálně patnáct. Důležitá je péče o vlasy K lyžařskému oblečení rozhodně nezapomeňte přibalit čepici. Ta je totiž první a nejpraktičtější ochranou vlasů proti přímému slunečnímu záření a nepříjemnému větru. Schovejte pokud možno do čepice všechny vlasy.

Kromě toho používejte taky speciální vlasovou kosmetiku s UV filtrem.

Vlasy tak nebudou vysušené a polámané. Máte z věčného nasazování čepice vlasy zelektrizované? Naneste na ně kondicionér pro nepoddajné vlasy..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

reklama