Budoucí herečka už od malička toužila po milující rodině

Tereza byla na venkově u milované tety skutečně šťastná a její děti brala jako své vlastní sourozence.

Dospívání Terezy Brodské (52), kterou diváci vídají v seriálu Slunečná, ovlivnil komplikovaný vztah se slavnou matkou. Jana Brejchová (80) své dceři dokonce tvrdila, že nemá žádný talent.

Také vás může zajímat ...

Krásná dáma s velkýma hnědýma očima Tereza Brodská (52) se narodila jako vymodlené dítě slavného hereckého páru Jany Brejchové (80) a Vlastimila Brodského (81).

Mnozí její vrstevníci si tak v pozdějších letech zřejmě mysleli, že Tereza měla doslova pohádkové dětství. Bohužel, opak byl pravdou. Budoucí herečka už jako malá holčička na vlastní kůži poznala, že sláva má i svou odvrácenou stranu.

Odložila ji ke své starší sestře

Brodská totiž měla se svou matkou odjakživa velmi napjatý vztah. Jistě to bylo i tím, že jí maminka Jana Brejchová ještě jako malé miminko odložila ke své sestře Blance. Jakkoli se to dnes zdá nepochopitelné, Jana k tomu měla své pádné důvody.

Na sklonku šedesátých let šla doslova z role do role a točila jeden film za druhým. A pak tu také byla jedna temná záležitost, která už navždycky ovlivnila psychiku Brejchové.

Slavná herečka totiž kdysi ve vysokém stupni těhotenství porodila mrtvé miminko. Není divu, že když konečně právě v manželství s Vlastimilem Brodským přivedla na svět zdravou holčičku, tak se na ni až nezdravě upnula.

To dítě by mělo zůstat normální

Jana se o Terezu nepřiměřeně bála, nikoho k ní nechtěla pouštět, a dokonce několikrát denně telefonovala dětské lékařce. Ta to už jednoho dne nevydržela a Brejchové řekla: „Vy jste, paní Brodská, pravděpodobně cvok, ale to nádherný dítě by mělo zůstat normální.“

Tehdy Jana pochopila, že je načase hledat paní na hlídání. Ale protože jí žádná z žen nebyla dost dobrá, svěřila sotva šestitýdenní Terezu své sestře Blance. Nutno přiznat, že u tety byla Brodská skutečně šťastná a její děti brala jako své vlastní sourozence.

Když se pak Jana rozhodla, že je načase, aby se o dceru starala sama, brala to Tereza jako obrovskou zradu. Tím spíš, že do té doby znala své rodiče pouze z občasných víkendových návštěv.

Nesměla vídat milovanou tetu

Ale i to by nějak přežila, kdyby jí Jana umožnila dál vídat svou tetu a její děti. Jenže Brejchová byla neoblomná. Někdo jí tehdy poradil, že by Tereza měla alespoň na rok přerušit veškeré kontakty s rodinou, ve které až do šesti let vyrůstala, a Jana se této rady zuby nehty držela.

To Tereze bohužel nadlouho zlomilo srdce. Tím spíš, že se Brejchová rozhodla, že její další životní rolí bude role matky. V následujících letech pak atraktivní herečka velice ráda předváděla veřejnosti, jaká jsou všichni tři vlastně spokojená a šťastná rodinka.

„Domeček se zahrádkou, tatínek, maminka, holčička a pes,“ komentovala později tyto roky Tereza. Sotva si Brodská zvykla, že po letech strávených u milované tety žije se svou matkou a otcem, přišla další velká změna.

V rodině probíhaly neustálé konflikty

Brejchová se totiž zamilovala do Jaromíra Hanzlíka (72) a kvůli své nové lásce za sebou spálila všechny mosty. „Rozešli jsme se po vzájemné dohodě. Oba jsme pochopili, že ona mě nemůže vystát,“ komentoval později Brodský tuto smutnou etapu svého života.

Jana se nastěhovala k Hanzlíkovi a pochopitelně s sebou vzala i Terezu. Tak nastala další komplikovaná etapa v životě budoucí herečky. Mezi Terezou a Jaromírem probíhaly neustále nějaké konflikty, které všechny zúčastněné doslova vysilovaly.

Vše se zhoršilo v okamžiku, kdy se Brodská rozhodla pro studium na konzervatoři. Brejchová byla vůči své dceři jako začínající herečce velice kritická a od vysněné životní dráhy ji neustále odrazovala.

„Nezabírej místo talentovaným!“

Když Tereza pozvala matku na jedno ze svých absolventských představení, řekla jí Brejchová krutě: „Můžu ti dát dobrou radu? Nezabírej místo talentovaným.“ To ale Brodskou nemohlo od vysněné životní dráhy odradit.

V té době už bylo jasné, že se zrodila výjimečná herečka. Vždyť Tereza už v roce 1985 uchvátila televizní diváky v seriálu Vlak dětství a naděje a o dva roky později je doslova dojala k slzám jako Simona v úchvatném snímku Citlivá místa.

Navíc si právě v tomto filmu zahrála se svou matkou Janou Brejchovou, což pro obě ženy znamenalo velkou psychickou zátěž. Komorní drama totiž pojednávalo o komplikovaném vztahu matky a dcery, takže si obě hlavní hrdinky prostřednictvím svých rolí pokusily vyjasnit některé bolestné momenty ze svého vztahu.

Není jen dítě slavných rodičů

Po této zkušenosti už ale Tereza se svojí matkou znovu hrát nechtěla. Brejchová se totiž i během natáčení filmu chovala ke své dceři velice pečovatelsky a neustále se starala, zda je Tereza dost teple oblečená.

Jenže začínající herečku mnohem víc než matčina péče zajímala role, kterou se zhostila naprosto skvěle. I v následujících letech Brodská dokázala, že není jen dítě slavných rodičů, ale především velice talentovaná mladá dáma.

Zahrála si křehkou lékárnici Ute v třech dílech „Básníků“, v seriálu Soukromé pasti, a ve filmu Můj bezvadnej život. Za svůj výkon ve snímcích Má je pomsta a Dvojrole získala Brodská sošky Českých lvů, čímž jednou pro vždy jasně vyvrátila matčina krutá slova o nedostatku talentu.

V Ulici vydržela dlouhých šest let

V roce 2005 Brodská naskočila jako Bára Jordánová do nekonečného seriálu Ulice, kde vydržela následujících šest let. Pak se nějakou chvíli zdálo, že filmoví tvůrci na Terezu zapomněli. Sympatické herečce to ale vůbec nevadilo.

Svůj čas věnovala rodině, tedy přesněji svému manželovi Herbertu Slavíkovi (57) a synovi Samuelovi (24). Pak se ale její kariéra znovu rozjela na plné obrátky. Brodská si zahrála v seriálech Dokonalý svět, Nevinné lži, Inspektor Max a v letošním roce dokonce nastoupila do úspěšného seriálu Slunečná.

A to přitom nějaký čas váhala, zda právě tuto nabídku přijme. Zřejmě i proto, že Slunečná se jmenovala vesnice, ve které si její tatínek 20. 4. 2002 sáhl na život. Pak si ale Tereza novu příležitost vyložila jako znamení osudu. A také jako skvělou záminku k setkání se svými dlouholetými hereckými přáteli Danou Batulkovou (62) a Ondřejem Pavelkou (65).

Se svou matkou to nemá jednoduché

Sympatické herečce se v posledních letech opravdu daří. I proto je velká škoda, že jí život ztrpčují starosti, které má se svou kdysi tak slavnou maminkou Janou Brejchovou. Ta totiž už několik let kvůli svému špatnému zdravotnímu stavu žije v Léčebně dlouhodobě nemocných pražské FN Motol.

Ačkoli je dnes Brejchová trvale upoutaná na lůžko, stále si zachovala manýry velké hvězdy. Pořád miluje sladké, jenže se nespokojí jen tak s něčím. „Maminka je velmi vybíravá,“ přiznala nedávno Tereza a naznačila tak, že to se svou matkou nemá vůbec jednoduché. Přesto ji navštěvuje tak často, jak to jen jde.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...