Bylinkami proti parandentóze

Paradentóza je v současnosti velmi rozšířené onemocnění dásní způsobené bakteriemi. Dřív postihovalo především seniory, dnes se týká už i mladších generací. Může za to především moderní průmyslová strava bohatá na rafinovaný cukr, špatné stravovací návyky a nezdravý životní styl.

Také vás může zajímat ...

Čím více toho sníte, tím více potravy mají i bakterie ve vašich ústech, kde se vesele množí. Tyto bakterie jsou krom poškozování skloviny zodpovědné také za zarudnutí, otok a následný zánět dásní. Vhodnými pomocníky, kteří vám od něj dokáží pomoci, jsou mochna nátržník a přeslička rolní.

Mochnu užívejte ve formě odvaru ze sušeného kořene, kterým si budete vyplachovat ústa po vyčištění zubů. Z přesličky rolní budete potřebovat 1 až 2 lžičky sušené natě. Vařte ji krátce ve 250 ml vody a nechte 15 minut odstát. Scezený odvar pak kloktejte.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...