Bylinkové čaje na kašel a nachlazení

Ač se to může zdát divné, právě v létě jsme náchylní k nachlazení. Mohou za to rozdíly mezi teplotami venku, a v klimatizovaných autech a kancelářích.

Cibule nikdy nezklame

Také vás může zajímat ...

Stará známá cibule obsahuje spoustu potřebného vitaminu C a dalších důležitých látek. Při přípravě cibulového čaje dejte do 200 ml vroucí vody vařit na 5 minut 2 nadrobno nakrájené cibule. Pak nechte 10 minut vylouhovat, sceďte a oslaďte medem.

Šípek zabírá při chřipce i nachlazení

Sušený šípek obsahuje řadu zdraví prospěšných látek, jako je například vitamin C. Pokud se pustíte do přípravy šípkového čaje, nasypte do papírového filtru 2 čajové lžičky drcených šípků, zalijte je 250 ml vody a nechte přefiltrovat. Čaj má specifickou štiplavou chuť, kterou můžete vylepšit medem.

Nezapomeňte na černý bez

I čaj z květů černého bezu dokáže zmírnit příznaky nachlazení. Připravíte ho tak, že 2 polévkové lžíce sušeného bezu zalijete 2 šálky vroucí vody. Necháte 10 minut vylouhovat, pak zcedíte a osladíte medem, třeba pampeliškovým

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

reklama