Bylinkové čaje pro zdravé hubnutí

Redukční diety jsou stále oblíbeným tématem. Málokdo si však uvědomuje, že každý extrém je škodlivý. Přitom vám pomohou i bylinky!

Čaj matcha pro zrychlení metabolismu

Také vás může zajímat ...

Věděli jste, že každodenní popíjení zeleného čaje zrychluje metabolismus, a to díky antioxidantu s názvem katechin? Zelený čaj také mírně potlačuje chuť k jídlu. Na hubnutí je obzvláště vhodný zelený čaj matcha, protože koncentrace katechinu je v něm nejvyšší. Příprava tohoto čaje je velmi jednoduchá.

2 g prášku čaje dejte do hrnečku a zalijte 70 ml vody o teplotě přibližně 70 °C.

Kontryhel napomáhá odvodnění

Osvědčeným pomocníkem při hubnutí je i kontryhel. Tato bylinka se používá pro odvodnění, což má pozitivní vliv při redukci váhy. Kontryhel má ale i spoustu jiných účinků. Například dokáže zatočit se záněty i menstruačními bolestmi. Pokud si budete chtít připravit kontryhelový čaj, vsypte do konvice 1 lžíci sušeného kontryhelu. Zalijte 1 l vroucí vody a nechte 15 minut louhovat.

Poté sceďte a průběžně popíjejte během celého dne.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...