Bylinky dokážou podpořit vaši imunitu

Imunita je částečně podmíněna geneticky a nejvíce se formuje v dětství. V dospělosti pak její síla závisí především na způsobu života. Zejména na skladbě potravy, fyzické aktivitě a míře každodenního stresu.

Pokud cítíte, že vaše obranyschopnost není taková, jako bývala, měli byste se pokusit o nápravu. Když přehodnotíte svůj denní režim, určitě zjistíte, že můžete leccos v životě změnit k lepšímu. Nic přece není důležitější než vaše zdraví.

Také vás může zajímat ...

Na pomoc si přizvěte léčivé bylinky.

Kustovnice čínská

Kustovnice čínská neboli goji má červené plody, které se konzumují hlavně v sušeném stavu. Takto připravené jsou pak doslova báječné. Jejich chuť lze totiž přirovnat k našim šípkům.

Kustovnice je určená přímo k jídlu nebo k přípravě čaje. Plody kustovnice obsahují až 18 druhů aminokyselin, 21 stopových prvků a obrovské množství betakarotenu, vitamin C, E a vitaminy skupiny B. Díky tomu je kustovnice spolehlivým antioxidantem a také skvěle funguje jako prevence proti nachlazení. Doporučuje se konzumovat při nachlazení, alergiích a astmatu.

Také odbourává alkohol z těla, snižuje krevní tlak, a navíc nemá žádné nežádoucí účinky.

Ženšen jako elixír života

Stále populárnější ženšen působí jako antioxidant a také zvládá nastartovat veškeré funkce organismu včetně imunitního systému. Látky, které obsahuje podporují aktivitu přirozených ničitelů rakoviny a poperou se i s viry, jež napadají buňky našeho těla.

V domácí terapii se nejčastěji používá extrakt z jeho kořene, který také podporuje správnou funkci mozku. Hlavním důvodem, proč si lidé ženšen oblíbili, je, že zpomaluje stárnutí tkání a prokazatelně posiluje jakýmkoli způsobem oslabený organismus.

S kořenem ženšenu však musíte zacházet opatrně. Nesmí se užívat ho v období těhotenství a kojení. Ženšen by neměli používat ani osoby s kolísavým krevním tlakem. Mohlo by u nich dojít k bušení srdce a nespavosti.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...