Bylinky dokážou podpořit vaši imunitu

Imunita je částečně podmíněna geneticky a nejvíce se formuje v dětství. V dospělosti pak její síla závisí především na způsobu života. Zejména na skladbě potravy, fyzické aktivitě a míře každodenního stresu.

Pokud cítíte, že vaše obranyschopnost není taková, jako bývala, měli byste se pokusit o nápravu. Když přehodnotíte svůj denní režim, určitě zjistíte, že můžete leccos v životě změnit k lepšímu. Nic přece není důležitější než vaše zdraví.

Na pomoc si přizvěte léčivé bylinky.

Kustovnice čínská

Kustovnice čínská neboli goji má červené plody, které se konzumují hlavně v sušeném stavu. Takto připravené jsou pak doslova báječné. Jejich chuť lze totiž přirovnat k našim šípkům.

Kustovnice je určená přímo k jídlu nebo k přípravě čaje. Plody kustovnice obsahují až 18 druhů aminokyselin, 21 stopových prvků a obrovské množství betakarotenu, vitamin C, E a vitaminy skupiny B. Díky tomu je kustovnice spolehlivým antioxidantem a také skvěle funguje jako prevence proti nachlazení. Doporučuje se konzumovat při nachlazení, alergiích a astmatu.

Také odbourává alkohol z těla, snižuje krevní tlak, a navíc nemá žádné nežádoucí účinky.

Ženšen jako elixír života

Stále populárnější ženšen působí jako antioxidant a také zvládá nastartovat veškeré funkce organismu včetně imunitního systému. Látky, které obsahuje podporují aktivitu přirozených ničitelů rakoviny a poperou se i s viry, jež napadají buňky našeho těla.

V domácí terapii se nejčastěji používá extrakt z jeho kořene, který také podporuje správnou funkci mozku. Hlavním důvodem, proč si lidé ženšen oblíbili, je, že zpomaluje stárnutí tkání a prokazatelně posiluje jakýmkoli způsobem oslabený organismus.

S kořenem ženšenu však musíte zacházet opatrně. Nesmí se užívat ho v období těhotenství a kojení. Ženšen by neměli používat ani osoby s kolísavým krevním tlakem. Mohlo by u nich dojít k bušení srdce a nespavosti.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...