Bylinky, jež dodají energii

Uvolnění, relaxace a nová síla. To vše přinášejí chvíle strávené ve vaně plné bylinek. Nechte se okouzlit jejich omamnou vůní a léčivými účinky.

Pokud po celém dni cítíte únavu a chcete se zbavit stresu, dopřejte si příjemnou koupel. Pro podpoření relaxace můžete do vody přidat vybrané bylinky. Jak? Dvěma různými způsoby. První z nich je možnost bylinného odvaru, který přilijete až do horké vany. Druhý způsob je vložení bylinek do bavlněného sáčku, jejž zavěsíte například na vodovodní kohoutek, aby se bylinky mohly louhovat ve vodě.

Také vás může zajímat ...

Potřebné množství bylinek na jednu koupel je zhruba 100 gramů.

Heřmánková koupel • Tato koupel je výborná v případě, že se chcete zklidnit a zvolnit. Jste-li navíc bez nálady a rozmrzelí, je tahle bylinka přesně to pravé pro vás. Vůně heřmánku vás zbaví napětí i podráždění a vaši pokožku navíc krásně provoní.

Kopřivová koupel • Pokud plánujete očistu těla i mysli, zkuste kopřivu. Voda bude mít lehce nazelenalou barvu. Díky svým léčivým schopnostem pomůže odstranit vyrážky i ekzémy. Je skvělá na pleť, klouby i vysoký tlak.

Kopřiva je nejlepší čerstvá. Mátová koupel • Máte-li bolavé či oteklé klouby, můžete si dopřát koupel z máty. Ta má nádhernou vůni a výborné účinky na lidskou psychiku. Kromě toho koupel z máty zmírňuje revmatické potíže.

Rozmarýnová koupel • Pokud chcete klidný spánek, zkuste si udělat koupel z rozmarýnu. Ten má uklidňující účinky, zlepšuje kvalitu spánku, a navíc má blahodárný vliv na pokožku. Odvar z rozmarýnu má osvěžující účinky a skvěle čistí póry.

Dobromyslová koupel • Dobromysl je, jak už z názvu vyplývá, bylinkou na lepší náladu. Zkuste koupel z této bylinky a uvidíte, že nejenže se budete psychicky cítit lépe, ale také budete pociťovat menší únavu. Dobromysl dokonce pomůže na bolest z hlavy. O této bylince se navíc říká, že má antidepresivní účinky.

Koupel z levandule • Je výbornou aromakoupelí. Vůně levandule má uklidňující účinky, které můžete pocítit, pokud jste nervózní nebo trpíte úzkostnými stavy. Pomůže i při vyrážkách a drobných rankách, protože má hojivé účinky. Funguje rovněž na nespavost a také odpuzuje hmyz.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...