Bylinky na kašel a nachlazení: Zázvor lékařský

Ovoce nebo zelenina?

Většina z vás si už zvykla na to, že zázvorový čaj spolehlivě funguje jako první pomoc při nachlazení. Ačkoli ho dnes koupíte téměř v každém supermarketu, mnozí mají zmatek v tom, zda se jedná o ovoce, zeleninu, nebo léčivou rostlinu.

Zažene chřipku i nachlazení Odborná literatura tvrdí, že takzvaný zázvor lékařský je bylina, a jeho léčivý oddenek by se měl správně řadit mezi koření. To však nic nemění na faktu, že zázvorový čaj vám pomůže od prvních příznaků chřipek a viróz.

Navíc skutečně podpoří trávení a posílí vaši imunitu. Postup je velmi jednoduchý Připravíte si ho tak, že nadrobno nakrájený čerstvý zázvor zalijete horkou vodou a až nápoj trochu vychladne, přidáte med a citron.

Vařící voda by mohla zničit vitamin C a enzymy obsažené v medu. Zázvorový čaj vám uleví i při rýmě a nepříjemnému zánětu dutin..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...