Bylinky na kašel a nechlazení: Lípa srdčitá

Uvařte si lipový čaj

Čaj z lipového květu je osvědčený lék proti chřipce a s ní souvisejícími onemocněními. Jeho hlavní léčebnou vlastností je silný potopudný účinek a schopnost snižovat horečku. Má rovněž odhleňující účinky, a proto se lipový květ přidává do čajových směsí na průdušky a proti kašli.

Také vás může zajímat ...

Zklidní křeče žaludku i střev

Lipový květ si poradí i s žaludeční nevolností, nadýmáním, zácpou nebo křečemi žaludku a střev. Říká se, že jak dlouho žije krásná lípa, zrovna tak dlouho působí čaj z jejích květů.

Léčebná hodnota lípy se ukáže až při dlouhodobé terapii

Vyzkoušejte lipový likér

Pro jeho přípravu budete potřebovat 1 l vody, 500 g cukru krupice cukru, 1/2 litru lihu nebo 1 l vodky a 3 hrsti natrhaného lipového květu.

V 1 l vody svařte cukr. Do alkoholu naložte lipový květ a nechte stát 2 týdny. Pak slijte a odvar zřeďte cukerným nálevem . Nechte několik týdnů uzrát..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...