Bylinky na kašel a nechlazení: Tymián obecný

Mast pro uvolnění hlenu Z tymiánu si můžete připravit mastičku, která vám usnadní odkašlávání. Ve vodní lázni rozehřejete 6 dílů bambuckého másla, 1 díl kokosového oleje, 2 díly slunečnicového oleje a 1 díl konopného oleje.

Do směsi pak ponořte bylinky a nechte je tam macerovat přibližně 14 dní. Během této doby je 1x ze 3 dny vždy rozehřejte a promíchejte. Po 14 dnech směs znovu rozpusťte, přeceďte a slejte do kelímků. Mažte na hrudník dle potřeby.

Také vás může zajímat ...

Tymiánový sirup pro odkašlávání Svařte 200ml vody a 200 g cukru. Odstavte z plotýnky, do směsi nasypte 1 sáček tymiánu a 3 lžíce slézového květu. Pak přiklopte a nechte luhovat do vychladnutí. Přeceďte přes sítko a podávejte 4-5x denně 1 kávovou lžičku.

Pokud byste do sirupu použili pouze tymián, byl by vhodný na vlhký kašel. Přidáte-li i slézový květ, pomůže i na suchý..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...