Bylinky na váš balkon

Bylinky nemusíte pouze kupovat nebo složitě hledat v přírodě, některé si můžete vypěstovat na balkoně. Vždyť je to tak jednoduché!

Co k pěstování budete potřebovat a které bylinky se pro takové pěstování hodí?

Také vás může zajímat ...

Příprava na výsadbu

Než začnete se samotným sázením, je nutné připravit si několik základních věcí. Jednak je to nádoba, ve které budete bylinky pěstovat. Doporučujeme zvolit truhlíky, do nichž se vejde více bylinek najednou. Nejlepším typem jsou samozavlažovací truhlíky, které se o vláhu rostlinek postarají i v případě, že odjedete na několik dní pryč.

Do truhlíků zakupte speciální zeminu na výsadbu bylinek.

Sazenice jsou lepší

Pokud jste začátečník, doporučujeme zakoupit bylinky již jako sazeničky a nepěstovat je přímo ze semínek. Sazeničky dejte do země a spolu s truhlíkem umístěte na místo, kde svítí sluníčko, ale nehrozí, že největší polední žár by rostlinky zničil.

Jaké zvolit bylinky?

Bylinky volte takové, o kterých víte, že je spotřebujete. Je zbytečné pěstovat něco, o čem víte, že jste nikdy nepoužili nebo použít nechcete. Ideálními rostlinkami pro pěstování na balkoně jsou: bazalka pravá, dobromysl obecná neboli oregano, majoránka zahradní, máta peprná, meduňka lékařská, pažitka pobřežní, petržel zahradní, šalvěj lékařská nebo například tymián obecný.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...