Bylinky pro dobrou náladu

Jednou z nepříjemností, které mohou provázet toto roční období, jsou takzvané podzimní deprese. Pod tímto zažitým pojmem se obvykle skrývá nespavost, úzkost a špatná nálada. Jednou z osvědčených bylinek, která funguje jako skvělý „zlepšovač“ nálady je heřmánek.

Nejvíce pomáhá právě při nespavosti, stejně jako například třezalka či meduňka. Heřmánkový čaj také prospívá při zažívacích potížích či v případě, že máte žaludeční křeče. Heřmánek totiž uvolňuje svalové kontrakce, zejména pak hladkého svalstva střev.

Mezi další rostliny, které dokážou spravit náladu patří šalvěj, meduňka, nebo dobromysl. Šalvěj lékařská je známá svými blahodárnými účinky na organismus. Lze ji použít jako přírodní desinfekci a má antibakteriální účinky.

I meduňka je známá tím, že zbavuje tělo přecitlivělosti, nervového vypětí a stresu. A právě díky těmto svým skvělým vlastnostem se užívá při nespavosti.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...