Bylinky pro lepší paměť

Ženšen má mnoho účinků, včetně zlepšení soustředění

Zapomínáte, nepamatujete si a dělá vám problém se soustředit? Chce to posílit paměť. Víme, co na ni funguje a nestojí majlant.

Chcete zlepšit svou paměť, schopnost soustředit se, myšlení a činnost mozku? Kromě procvičování různými křížovkami či čtení knížek, můžete zkuste i přírodní cestu.

Také vás může zajímat ...

Známý ženšen

Jeho kořen připomíná lidskou postavu. Má antioxidační vlastnosti, působí proti stresu a únavě, jeho síly můžete využít i při problémech s pamětí. Ženšen totiž zlepšuje krátkodobou i dlouhodobou paměť. Má pozitivní vliv i na soustředění a zbystřuje smysly. Využívá se také při léčbě chudokrevnosti.

Léčivá šalvěj

Častější pití šalvějového čaje přispívá k posílení celého těla, zabraňuje záchvatům mrtvice a velmi příznivě působí při obrně. S levandulí je jedinou léčivou rostlinou, která pomáhá při nočním pocení. Působí na kůru mozku, paměť, smysly a koncentraci.

Ginko biloba

O ginko bilobě je známo, že je to jedna z nejúčinnějších rostlin podporující dobrou paměť. Kromě toho zlepšuje schopnost vyšší koncentrace.

Žlutá sluncovka Ta podporuje také lepší soustředěn. Má také slabší analgetické účinky, užívá se tedy při bolestech a k celkovému uklidnění.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...