Bylinky pro sladký spánek

Bylinky pro sladký spánek

Během spánku tělo získává energii pro další den. Někdy se ale převalujete v posteli, zíráte do stropu v marné snaze konečně „zabrat“ a ráno se probouzíte vyčerpaní. Co s tím? Pomoc z přírody Než se vrhnete na nějaké pilulky, uvařte si čaj.

Ale ne obyčejný, s usínáním a kvalitou spánku vám totiž mohou pomoci bylinky. Představíme vám ty nejúčinnější. Kozlík lékařský Kozlík je výborný zejména při nespavosti vyvolané stresem, přepracováním nebo nervovým vyčerpáním.

Také vás může zajímat ...

Má zklidňující účinky na nervy, bohužel jeho chuť a silné aroma mohou být pro mnohé poněkud nepříjemné. Kozlík lékařský pořídíte i ve formě tablet, kapek nebo tinktury. Můžete ho přidat i do uvolňující koupele.

Meduňka lékařská Tahle bylinka někdy bývá nazývána elixírem života. Meduňka je vhodná jak pro dospělé, tak pro děti. Zklidňuje bušení srdce, dýchání a má pozitivní účinek na nervovou soustavu a psychiku a navíc krásně voní.

Působí nejen na psychiku a nervovou soustavu, ale prospívá dobrému trávení, uleví při kašli a bolesti hlavy a zlepšuje paměť. Chmel otáčivý Jeho uklidňující účinky dobře znají ti, kdo mají rádi pivo. V podobě čaje se využívá při potížích se spánkem a k potlačení nervozity nebo stresu.

Nálev z chmele také podporuje vylučování žaludečních šťáv, čímž pomáhá při zažívacích potížích nebo při nechutenství a má mírné močopudné účinky. Třezalka tečkovaná Pomáhá především při nervových obtížích všeho druhu, slabosti nervů a problémech se spánkem.

Není ale vhodná pro každého – neměla by se kombinovat s antidepresivy a užívat by ji neměli ani lidé s pylovou alergií a těžší formou cukrovky. Před použitím se raději poraďte se svým praktickým lékařem.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...