Bylinky pro zdravá játra: Benedikt lékařský

Tato léčivá rostlina totiž pochází ze Středomoří a Orientu, ale v Evropě se odpradávna pěstoval v klášterních zahradách. Pro léčebné účely se sbírají jeho listy, květy a nať, které se suší a připravuje se z nich čaj.

Podporuje činnost žlučníku a jater Posiluje imunitu, podporuje metabolismus a činnost žlučníku a jater, a tím pročišťuje organismus. Používá se také k hojení hnisajících ran, protože má desinfekční účinky.

Také vás může zajímat ...

Je vhodná i ve formě tinktury, kterou dnes zcela běžně seženete v obchodech se zdravou výživou. Stejně tak je dostání i samotná sušená rostlina, kterou můžete využít právě k přípravě čaje. Příprava čaje Ten si uvaříte následujícím způsobem: 3 lžičky drceného benediktu přelijte 1 šálkem vařící vody a nechte asi 10 minut v přikryté nádobě odstát.

Pijte denně 1 šálek vlažného čaje. Pokud však trpíte nemocí ledvin, benediktu se raději vyhněte je to silná bylinka..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...