Bylinky pro zdravá játra: Pýr plazivý

Nenáročná bylinka pýr plazivý umí spolehlivě pročistit játra, harmonizuje metabolismus a tvorbu žluči. Má také pozitivní vliv na kožní nemoci, protože ty dost často souvisejí právě s funkcí jater.

Léčí močové a dýchací cesty

Také vás může zajímat ...

Pýr umí vrátit organismus do rovnováhy i po dobrání antibiotik. Dokonce se používá při lehčích otravách z potravin. To ale není zdaleka všechno. Pýr léčí nepříjemné nemoci močových a dýchacích cest, čistí krev a celkově posiluje organismus.

Odvádí přebytečnou vodu

Jako močopudný prostředek se používá při nemocech ledvin. Pýr rovněž napomáhá vylučování přebytečné vody z těla. Pro léčebné účely si můžete z kořene pýru udělat tinkturu. Pokud se vám nechce do domácí výroby, kupte si tinkturu v obchodech se zdravou výživou nebo na internetu.

Recept na léčivý čaj

Když si budete chtít uvařit čaj z pýru, dejte 1 lžičku sušeného kořene pýru do menšího hrnce, zalijte 250 ml vody a přiveďte k bodu varu. Pak ještě na mírném ohni vařte přibližně 5 minut.

Potom oheň vypněte a nechte ještě 5 minut louhovat. Čaj sceďte a můžete ještě teplý pít. Tento čaj pijte 1 – 3x denně při akutních stavech. Pijte ho před snídaní, obědem nebo před večeří..

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...