Bylinky pro zdravá játra: Šalvěj lékařská

Působí jako dezinfekce Šalvěj lékařská, kterou charakterizuje silná, kořenitá a hořká vůně, se užívá vnitřně i zevně. Nejznámější je její použití jako vnitřní dezinfekce, kdy je vhodná při zánětech ústní dutiny, drobných poraněních v ústech nebo při problémech se zuby.

Pomáhá regenerovat játra Tím však léčivé účinky šalvěje zdaleka nekončí. Tato bylinka rovněž pozitivně ovlivňuje činnost jater i jejich regeneraci. Protože jsou játra zodpovědná za zbavování těla různých toxinů, je důležité, aby byla v pořádku.

S tím vám může podstatně pomoci právě šalvěj lékařská. A jak byste měli šalvěj správě užívat? Popíjejte čaj Nejjednodušší je připravit si čaj tak, že 1 lžičku šalvěje zalijete šálkem vroucí vody a krátce vyluhujete.

Popíjíte pomalu během dne. Vždy však musíte mít na paměti, že šalvěj není pro každého. Vyhnout by se jí měly především kojící ženy, protože tato bylinka snižuje produkci mateřského mléka. Pozor by si měly dávat i těhotné ženy.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...