Bylinky proti špatné náladě

Blíží se říjen a v tomto období nás mohou trápit tzv podzimní deprese. Naštěstí se u většiny z nás jedná spíše o změny nálad způsobených náhlou změnou počasí, než o skutečné deprese.

Naše tělo jimi reaguje tak na to, že se dny začínají krátit, počasí se mění každým okamžikem a laskavé slunce mohou vystřídat vytrvalé deště.

Bojujeme s podzimní únavou

Mezi typické příznaky takzvaných podzimních depresí patří náhle zvýšená únava, ztráta zájmu o dění v okolí a časté změny nálad.

Mohou se dostavit i poruchy spánku . S pomocí naší bylinkové lékárničky však můžeme s podzimními depresemi celkem úspěšně bojovat.

Chmel zažene stres a trápení

Pro začátek můžeme vyzkoušet zcela obyčejný, jednodruhový čaj.

Čajovou lžičku bylinky přelijeme šálkem vroucí vody a necháme 10 min louhovat. Vyzkoušet můžeme třeba čaj z levandule nebo chmelových šištic. Podzimní melancholii nám pomůže zahnat i veselá společnost. Blíží se říjen a v tomto období nás mohou trápit tzv podzimní deprese.

Naštěstí se u většiny z nás jedná spíše o změny nálad způsobených náhlou změnou počasí, než o skutečné deprese.

Víno proti bolení hlavy

A té můžeme dát ochutnat výborné Meduňkové víno. Hrst sušených meduňkových lístků vhodíme do karafy a zalijeme oblíbeným vínem a necháme tři dny louhovat.

Přecezené uchováváme v lednici a popíjíme při stavech napětí, bolení hlavy a nespavosti.

Čajem proti depresi

A kdyby nezabrala samotná meduňka, můžeme zkusit silnější kalibr. Nabízíme vám recept na čaj, který s podzimními depresemi zatočí.

Smícháme 3 díly natě bukvice lékařské a 1 díl listu šalvěje. 1 čajovou lžičku směsi spaříme šálkem vařící vody, necháme 20 min louhovat a popíjíme 3x denně před jídlem.

Koupel na zlepšení nálady

Pokud smícháme hrst chmelových šištic a hrst třezalkových květů a v nádobě je 15 min spaříme, vyrobíme si protistresovou přísadu do koupele.

Když si přecezený nálev vylijeme do vany plné teplé vody, dopřejeme si báječnou relaxační koupel. Stres a trápení nebudou mít šanci. Pokud toto budeme provádět když měsíc začne přibývat a do úplňku zvládneme alespoň tři kopele, dočkáme se zlepšení nálady.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...