Bylinky z květináče: Bazalka pravá

Doma i na zahrádce Jedná se o jednoletou rostlinku, což znamená, že si ji musíte každý rok vysazovat nanovo. Nejjednodušší a zároveň nejrychlejší formou, jak si doma zajistit čerstvé lístky bazalky, je koupě rostlinky v zahradnictví nebo supermarketu.

Pak ji můžete pěstovat doma na okně v květináči nebo ji na konci května vysadit do zahrádky. Má ráda teplejší podnebí a hlinitopísčité půdy. Pozor však na hlemýždě, kteří vědí, co je dobré, a také si na ní rádi pochutnají.

Také vás může zajímat ...

Zažene únavu Příprava čaje z bazalky je jednoduchá a během chvilky dostanete lahodný nápoj, který vám pomůže třeba v okamžiku, kdy trpíte nespavostí a únavou. Na přípravu použijte sušenou bylinku. Odměřte si zhruba 1 lžíci bazalky a nasypte ji do šálku.

Zalijte vroucí vodou a nechte po dobu cca 10 minut vylouhovat. Poté nápoj stačí scedit a pít ještě horký. Konzumujte 2–3 denně. Při bolestech zubů Odvar připravíte tak, že do hrnku vsypete 2 lžíce sušené bazalkové natě, zalijete 2 šálky vody a povaříte 15–20 minut.

Poté odvar scedíte a necháte vychladit. Kloktejte 2–3krát denně.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

reklama