Bylinky z lesa: Brusnice borůvka

Listy se nesmí pomačkat Plody borůvky se sbírají od července do srpna. List této bylinky, který má mnoho prospěšných účinků, můžete sbírat od června až do září. Při sběru si musíte dát pozor, aby se listy nepomačkaly, protože by pak při sušení zhnědly.

Borůvkové listí se suší co nejrychleji ve slabých vrstvách, nejlépe přirozeným teplem. Poradí si s rýmou a angínou Plody borůvky sbírejte v době jejich plné zralosti. Sušte je pak ve slabé vrstvě nejprve na slunci.

Také vás může zajímat ...

Čerstvé, sušené a mražené borůvky jsou skvělým lékem při všech respiračních onemocněních. Také pomáhají léčit chřipku, angínu, bronchitidu, rýmu a jiná infekční a zánětlivá onemocnění sliznic. Léčí průjmy i cukrovku Listy borůvek jsou jedny z hlavních léčivých bylinek využívaných při léčbě průjmu a cukrovky.

Jsou rovněž zdrojem antioxidantů, tudíž mají pozitivní účinek proti rakovině. Při ekzému a těžce hojících se ranách postižená místa potírejte odvarem..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...