Bylinky z lesa: Dub letní

Skvělé přírodní kloktadlo

Protože dubová kůra obsahuje flavonoidy, třísloviny, pryskyřici, kyseliny, hořčiny, minerální látky, vlákninu, sacharidy, je vhodná jako přírodní léčivo, a to především jako kloktadlo při zánětech sliznice dutiny ústní a hrtanu a k hojení ran.

Také vás může zajímat ...

Připravte si léčivý odvar

Pokud chcete účinky dubové kůry vyzkoušet, můžete si ji kdykoli koupit v lékárně, a připravit si z ní hojivý a léčivý odvar. Stačí, když 2 polévkové lžíce kůry zalijete šálkem studené vody, přivedete k varu a 10 minut vaříte.

Pak scedíte a používáte k omývání postižených míst, nebo na obklady. Má protizánětlivé účinky Odvar z dubové kůry působí blahodárně při omývání poranění kůže, od malých až po větší rány. Protože má i protizánětlivé účinky, tak se nasazuje i na již zanícené rány, které se špatně hojí.

Kromě poranění a zánětů kůže léčí dubový odvar také mokvavé ekzémy, úporné plísňové infekce na kůži, bércové vředy a akné.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...