Bylinky z lesa: Vřes obecný

Nejen v lese, ale i doma

I když vřes najdete především ve světlých lesích, můžete si ho vypěstovat i doma na zahrádce. Vždyť se jedná o bylinku, která má prokazatelně léčivé účinky. Na konci srpna a v září si pak můžete nasbírat a nasušit jeho kvetoucí nať.

Také vás může zajímat ...

Ta se s oblibou přidává do různých čajových směsí určených především k léčbě močových cest. Skvělý při zánětech močových cest Vřes má protizánětlivé účinky, takže dezinfikuje močové cesty. Tím pomáhá při zánětu ledvin, močového měchýře, a zároveň také rozpouští močové kameny.

Močopudností zlepšuje odvod tekutin z těla, čímž zmírňuje nepříjemné otoky. Také snižuje pocení a prospívá i při revmatických onemocněních. Tiší podrážděné nervy Kromě toho pomáhá uklidňovat nervovou soustavu, uplatňuje se proti nespavosti a při poruchách látkové výměny.

Protože je při nachlazení potopudný, můžete ho využít i při onemocnění z prochladnutí a proti horečce.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...