Bylinky z louky: Jitrocel kopinatý

Nemá vedlejší účinky Léčivé účinky jitrocele využívali již lékaři ve starověku. Mezi prostým lidem byl také oblíben, protože je známý svou dobrou snášenlivostí. Což znamená, že se ani při dlouhodobém užívání této bylinky nemusíte bát nežádoucích účinků.

Jen těhotné ženy by měly být opatrné na správné dávkování. Jitrocel se osvědčil při onemocnění dýchacích orgánů, zvláště při silném zahlenění a kašli. Dále je oblíbený při léčbě mírných popálenin, akné a žaludečních vředů.

Osvědčil se i při dně, hemeroidech, a poruchách trávení. Recept na domácí sirup Jitrocel se velmi často užívá ve formě sirupu, který si připravíte tak, že 2 vrchovaté dvojhrstě listů jitrocele semelete na masovém mlýnku.

Do vzniklé kaše přidejte trochu vody, 300 g cukru a 250 g včelího medu. Za stálého míchání vařte na slabém ohni, až vznikne zahuštěná tekutina, kterou ještě horkou naplníte do sklenic, a po vychladnutí hned uložíte do chladničky.

Užívejte 1 lžičku několikrát denně jako vynikající prostředek na odkašlávání, na úporný kašel či posilnění imunity..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...