Bylinky z louky: Kokoška pastuší tobolka

Nejen na loukách, ale i na polích, zahradách a podél cest můžete potkat skromnou kokošku pastuší tobolku. V domácí léčbě se mají používat celé čerstvé rostlinky, které si můžete nasbírat od února do až do října.

Ty se pak zpracovávají na oblíbené tinktury. Tinktura na svaly Tu si vyrobíte tak, že čerstvé stonky, listy a květy kokošky nakrájíte nadrobno a volně napsypete do uzavíratelné láhve. Pak zalijete 40% režnou nebo ovocnou pálenkou, tak aby byly bylinky celé ponořené .

Také vás může zajímat ...

Necháte stát 14 dní na sluníčku nebo v teple. Takto připravený výluh potom vtíráte do nemocných svalů dle potřeby, ale minimálne jednou denně. Lék na ženské potíže Z kokošky si můžete připravit i čaj, když 1 vrchovatou lžičku nasekané bylinky spaříte 1 šálkem vroucí vody, krátce vylouhujete a scedíte.

Pravidelné pití 2 šálku denně tohoto čaje se osvědčilo při častém krvácení z nosu nebo při bolestivé menstruaci. Rovněž ženy v klimakteriu ocení čaj z kokošky. Ten by měly pít 4 týdny, každý den 2 šálky.

Pak následuje třítýdenní pauza a opět další kúra..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...