Bylinky z louky: Kozlík lékařský

Sušit pouze ve stínu Pokud se vypravíte na louku pro kozlík lékařský, budete sbírat jeho kořen. Ten se vykopává nejčastěji v květnu před rozkvětem nebo na podzim. Kořen se po omytí rychle suší ve stínu nebo uměle při teplotách do 40 °C.

Domácí kapky Pro jejich výrobu budete potřebovat 1 díl sušeného nebo čerstvého kozlíkového kořene a 5 dílů kvalitní vodky. Kořen pečlivě omyjte, nakrájejte a dejte do dobře uzavíratelné lahve. Nakonec vše zalijte vodkou.

Nádobu uzavřete, na 2 týdny postavíme na chladné místo a denně protřepejte. Směs pak prolisujte přes pasírovací pláténko. Jak užívat tinkturu Doporučená doba užívání je 4 týdny, pak je třeba zařadit měsíční pauzu.

Obvykle se bere 20 kapek 3× denně. Kozlíkové kapky jsou nevhodné pro děti a pro těhotné a kojící ženy. Může se stát, že přibližně po měsíci jejich užívání vznikne k látkám, které obsahují, tolerance, takže přestanou následně účinkovat.

Pokud byste dávku zvýšili, může se namísto uklidnění naopak dostavit silné rozrušení. Takže buďte opatrní..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...