Bylinky z louky: Řepík lékařský

Znali ho už staří Egypťané

Už naše babičky s oblibou říkali, že heřmánek tiší a řepík léčí. Není divu, vždyť tuto zázračnou léčivou rostlinu znali již staří Egypťané. Oni, stejně jako dnes my, sbírali a sušili především její kvetoucí nať, která je na rostlince nejdůležitější.

Také vás může zajímat ...

Řepík je totiž velmi cenným zdrojem tříslovin, kyseliny ursolové, křemičité, organických kyselin, cholinu, flavonoidů, hořčin, saponinů. Posiluje žlučník a játra Právě kvůli svému unikátnímu složení posiluje řepík činnost žlučníku, jater, slinivky, podporuje tedy trávení, činnost střev a celkově detoxikuje organismus.

Dále tlumí zánětlivé procesy, průjmy a zvracení. Rovněž dokáže zmírnit příznaky některých kožních onemocnění. Při zevním užití řepík pomáhá při zánětlivých procesech v dutině ústní a krku. Detoxikční kapky Pro jejich výrobu budete potřebovat 1 lžíci řepíku a 2 dl 60% lihu.

Bylinku zalijte lihem a vše nechte 14 dní na teplém místě louhovat. Nesmíme zapomenout denně protřepávat. Poté přeceďte a užívejte 3× denně 30 kapek po dobu 4 týdnů..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...