Bylinky z louky: Řepík lékařský

Znali ho už staří Egypťané

Už naše babičky s oblibou říkali, že heřmánek tiší a řepík léčí. Není divu, vždyť tuto zázračnou léčivou rostlinu znali již staří Egypťané. Oni, stejně jako dnes my, sbírali a sušili především její kvetoucí nať, která je na rostlince nejdůležitější.

Řepík je totiž velmi cenným zdrojem tříslovin, kyseliny ursolové, křemičité, organických kyselin, cholinu, flavonoidů, hořčin, saponinů. Posiluje žlučník a játra Právě kvůli svému unikátnímu složení posiluje řepík činnost žlučníku, jater, slinivky, podporuje tedy trávení, činnost střev a celkově detoxikuje organismus.

Dále tlumí zánětlivé procesy, průjmy a zvracení. Rovněž dokáže zmírnit příznaky některých kožních onemocnění. Při zevním užití řepík pomáhá při zánětlivých procesech v dutině ústní a krku. Detoxikční kapky Pro jejich výrobu budete potřebovat 1 lžíci řepíku a 2 dl 60% lihu.

Bylinku zalijte lihem a vše nechte 14 dní na teplém místě louhovat. Nesmíme zapomenout denně protřepávat. Poté přeceďte a užívejte 3× denně 30 kapek po dobu 4 týdnů..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...