Bylinky ze zahrádky: Divizna velkokvětá

Pro květy až druhý rok

V prvním roce vyhání divizna pouze přízemní listy, kvete až v druhém roce. Sběr květů divizny velkokvěté je nejvhodnější v létě, tedy červenci a srpnu. Květ divizny se ráno otevře a ve stejný den večer opadává, proto ho sklízejte průběžně každý den.

Nasbírané květy sušte rozložené do jedné vrstvy rychle, nejlépe na slunci, případně v otevřené troubě při teplotě 60 °C. Osvědčený lék na kašel Divizna se užívá jako podpůrný lék při kašli, proti průjmu, při bolestech zubů, , podporuje vykašlávání hlenu, tlumí křeče průdušek, prospívá činnosti jater, působí močopudně a příznivě ovlivňuje činnost sleziny.

Čaj ze sušených květů

Nasbírané květy nechte 1 den sušit na slunci. Do nádoby z varného skla pak nasypte 2 lžíce květů, zalijte je 0,5 l vařící vody a nechte 15 – 20 minut louhovat. Takto připravený čaj sceďte a po vychladnutí podávejte nejlépe 2-3x denně.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...