Bylinky ze zahrádky: Kontryhel obecný

Kontryhel sušte opatrně

Od konce dubna a v květnu můžete sbírat kvetoucí nať i s listem kontryhelu. Ta se pak suší ve stínu ve slabých vrstvách, protože je velice choulostivá a snadno se zapaří. Správně usušená rostlinka si uchovává původní zbarvení, je bez zápachu a má svíravou nahořklou chuť.

Také vás může zajímat ...

Na dámské potíže

Ať si vzpomenete na jakékoli ženské potíže, kontryhel ví, jak se s nimi vypořádat. Kontryhelová nať je součástí řady gynekologických čajových směsí. Je vhodné ho používat i při silné menstruaci a klimakterických obtížích.

Čaj na bolestivou a silnou menstruaci

Smíchejte po 1 dílu kontryhele, měsíčku lékařského a třezalky. Směs můžete obměňovat i s přidáním hluchavky a natě kokošky pastuší tobolky. 2 lžíce této bylinné směsi zalijte 0,5 l vody a přiveďte k varu, poté nechte louhovat a sceďte.

Pijte nejlépe ráno a večer..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...