Bylinky ze zahrádky: Kopřiva dvoudomá

Kopřivy jsou nevítanými hosty našich zahrádek, což je velká škoda. Vždyť při jejím pravidelném užívání můžete vyřešit spoustu neduhů.

Dodává železo a čistí krev

Také vás může zajímat ...

Kopřiva obsahuje třísloviny, vitamín C, minerální látky a spoustu jiných látek. Kopřivový čaj je močopudný, čistí organismus. Také je určen revmatikům a lidem, kteří trpí nemocemi ledvin.

Dodává tělu železo a minerální látky, zlepšuje tvorbu červených krvinek a čistí krev. Kopřivový sirup proti nachlazení 250 g čerstvé nati zalijte 0,5 l studené vody, nechte 10 minut vařit a pod pokličkou v chladnu vyluhovat do druhého dne.

Poté slijte, vymačkejte a výluh smíchejte s 500 kg medu. Uchovávejte v lednici. Užívejte 1 polévkovou lžíci denně na podporu imunity nebo při nachlazení. Čaj na pročištění organismu Spařte 1 lžičku nasekaných kopřivových listů 0,25 l vroucí vody a krátce vyluhujte.

Popíjet můžete 2 šálky denně 2 až 3 týdny. Pak je nutné kůru na několik týdnů přerušit..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...