Čaj proti neduhům

Bylinné odvary mnohdy dokážou zázraky. Víte, který si udělat, když na vás padá únava, nemůžete spát nebo vás bolí hlava? Poradíme vám, jak si bylinkový odvar připravíte jednoduše sami v pohodlí domova.

Meduňkou proti nespavosti

Také vás může zajímat ...

Je známá nejen tím, že dokáže podobně jako levandule uspat snad úplně každého, ale také zabírá na žaludeční a střevní neurózy, zabraňuje nadýmání a pozitivně působí i na srdeční arytmii. Dvě lžičky čerstvé nebo sušené meduňky přelijte třemi decilitry vroucí vody a nechte louhovat. Po scezení můžete čaj přisladit medem.

Třezalka na nervozitu

Čaj z třezalky podporuje krevní oběh, tlumí příznaky alergií a působí dezinfekčně a hojivě. Dvě lžičky sušené nebo čerstvé třezalky přelijte 300 ml vroucí vody a nechte patnáct minut odstát. Čaj pijte teplý.

Bezový čaj na kašel

Uleví od chřipky a nachlazení, angíny, bronchitidy, kašle, rýmy i při zánětu dutin. Do šálku nasypejte dvě lžičky sušených květů z černého bezu a zalijte ho vroucí vodou. Nechte deset minut louhovat a pak sceďte. Bezový čaj nemusíte doslazovat, protože má sladkou chuť sám od sebe.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...