Čaj z rakytníku vám dodá sílu

Tato rostlina je známá pro vysoký obsah vitaminu C. Proto se hodí jako prevence nejrůznějších nachlazení a chřipek. Co všechno jde z rakytníku vytvořit a jak ho užívat? Rakytník je keř s malými oranžovými plody. Ty se hodí pro sběr a následné zpracování. Tato rostlina je na pěstování nenáročná, můžete ji tedy mít i na vlastní zahrádce.

Rakytníkový čaj

Také vás může zajímat ...

Čaj z rakytníku vás zahřeje a dodá tělu vše potřebné. Na jeho přípravu budete potřebovat sušené plody rakytníku.Ty vložíte do hrnce a zalijete vodou. Na sporáku pak vařte několik minut. Čaj slijte a ještě teplý pijte.

Rakytníkový sirup

Kromě vysoké množství vitaminu C obsahuje rakytník i další vitaminy, například vitamin A, B, D, E či K. Jeho žluté až oranžové zabarvení je známkou toho, že obsahuje i karoten. Na sirup budete potřebovat čerstvé plody rakytníku. Ty odšťavněte. Na 1 kg šťávy budete potřebovat 1,5 kg cukru.

Šťávu zahřejte a vsypte do ní cukr, ten pomalu míchejte, než se cukr rozpustí a přidejte lžičku kyseliny citronové.

Směs dejte do vypařených sklenic a pečlivě uzavřete. Jakmile je směs studená, dejte ji do ledničky. Sirup užívejte pravidelně, vždy jednou denně jednu lžičku.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...