Čeká vás vyšetření žaludku?

Aby byl výkon jednodušší a vše proběhlo v pořádku, je potřeba dodržet určité postupy.

Také vás může zajímat ...

V první řadě nezapomeňte lékaři sdělit, jaké léky pravidelně užíváte. Poradí vám, které z nich si máte v den vyšetření vzít a které raději užít až po výkonu.

Obecně se doporučuje nevysazovat zejména medikamenty ovlivňující srdeční činnost a užít je ráno. Ideálně tři hodiny před vyšetřením. Vynechat se naopak doporučují léky ovlivňující srážlivost krve.

Léky obsahující kyselinu acetylsalicylovou je nutné přestat konzumovat už tři dny před vyšetřením. Pokud tyto léky užíváte, vždy o tom musíte informovat lékaře, který vyšetření bude provádět.

Snídani ano, či ne?

Co se týče jídla, poslední byste si měla dopřát 6 až 8 hodin před vyšetřením. V případě, že je výkon naplánovaný na ráno, doporučují lékaři přijít na lačno. Pokud vám bude gastroskopie prováděna až v pozdějších hodinách, smíte během dopoledne pít kromě vody i čiré slazené nápoje, nejpozději však tři hodiny před vyšetřením.

Ostatní doporučení

V den gastroskopie se nedoporučuje kouřit a neřídit motorová vozidla, proto si odvoz z nemocnice dopředu zařiďte.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...