Celer na krásu i zdraví

Už ve starém Egyptě byl celer používán nejen jako koření k dochucování pokrmů, ale i jako lék.

Celer obsahuje významné množství vitaminu B a můžete ho používat i jako podpůrný prostředek vaší krásy. Díky němu budete mít zdravé vlasy, zuby, ale i nehty.

Také vás může zajímat ...

Cenově dostupný

Bulvový, řapíkatý i listový celer, nebo-li celerová nať, jsou zdrojem mnoha vitaminů, minerálních látek a vlákniny.Jeho výhodou je i dobrá cena. Tato vitaminová injekce vám rozhodně nezruinuje rodinný rozpočet.

Zlepšuje pohyb

Nezpochybnitelně pozitivní vlastní celeru je i to, že funguje i jako přírodní diuretikum, což znamená, že čistí náš pohybový aparát, rozpouští usazeniny a pomáhá je odplavovat z těla přirozenou cestou.Proto efektivně potlačuje příznaky dny, revmatismu nebo artritidy. Nejlepší je konzumovat celer syrový.

Snižuje cukr

Pokud máte vyšší hladinu cukru v krvi, jezte celer. Prokazatelně snižuje i krevní tlak.Působí rovněž jako stimulant tvorby žluče, a tak pomáhá trávení. Navíc nás chrání před žaludečními vředy.

V kuchyni

Možná jste byli zvyklí používat celer jen do polévek nebo jako přílohu v podobě kaše, ale věděli jste, že má i spoustu jiných využití? Usušený se používá jako koření do omáček a dresinků, čerstvý se nejlépe hodí k pečenému masu.Právě syrový má největší přínos zdraví.

Pokud jej hodně najemno nastrouháte spolu s mrkví, přidáte tvaroh a česnek, získáte zdravou a chutnou pomazánku..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...