Černá kočka přes cestu

Tato pověra patří mezi vůbec ty nejčastější. Údajně jí věří až 14 % z nás. Černá kočka přes cestu má znamenat smůlu. A důvod? V dobách upalování čarodějnic se věřilo, že černá kočka je nepostradatelnou společnicí většiny čarodějnic.

Také vás může zajímat ...

Lidé měli z černých koček strach, protože si mysleli, že se v nich ukrývá samotný ďábel. Jejich černá barva znamenala, že nosí jistou smrt. Pokud tedy někomu přešla černá kočka přes cestu, věřilo se, že dotyčný se setkal se samotným ďáblem a přinese mu to jisté neštěstí.

Zajímavé je, že Britové to mají naopak. Vidí- -li kočku, bedlivě ji sledují. Jde-li k nim, čeká je úspěšný den, v opačném případě mají smůlu..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...