Červené víno neprospívá?

Vyznat se v radách a doporučeních dietologů, kteří si často protiřečí, není pro nás nic snadného. Jak je to vlastně s červeným vínem?

Donedávna například platilo, že mléko je dobré na kosti, a teď kdosi zjistil, že tomu tak není. Také vitamin C už podle jednoho výzkumu nechrání před nachlazením. A nejnověji přišlo na řadu červené víno.

Magická látka resveratrol, kterou obsahuje, měla ještě nedávno pověst skvělého prostředek proti vysokému tlaku a k prevenci infarktu, ale podle nových poznatků prý snižuje účinky pravidelného cvičení. Podle kanadských odborníků prý někdy brání tomu, aby organismus reagoval na cvičení tak, jak má.

I když se léky a přípravky ze slupek hroznů úspěšně uchytily na trhu s výživovými a zdravotními doplňky, nic jejich vychvalované prospěšné účinky nedokazuje.

Také vás může zajímat ...

Zdraví nepomůže

Lékaři nechali dobrovolníky podstoupit čtyřtýdenní intenzívní trénink. Polovině podávail „zázračný“ resveratrol, polovině obyčejné placebo. A výsledek? Konzumenti placeba si libovali, jak jim doplněk pomohl, zatímco ti, co resveratrol skutečně brali, žádný velký přínos cvičení nezjistili.

Na základě testů došli lékaři k závěru, že látka z hroznů nejen nezvyšuje efekt cvičení, a možná dokonce našemu organismu až škodí.

A když přidáme obsah alkoholu v červeném víně… Takže pít červené víno, či nepít?

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...