Česnek je všelék

Udělejte si tinkturu

Chřipka nebo angína vás může potrápit v zimě stejně jako v létě, obzvlášť když se takhle mění počasí. A protože nejlepší léčbou je prevence, podpořte imunitu ještě předtím, než nemoc vypukne. Česnek je jedno z nejlepších přírodních antibiotik. Užívejte proto preventivně česnekovou tinkturu a nemoci se vám obloukem vyhnou.

Česneková tinktura

Větší stroužek česneku nakrájejte na tenké plátky a vložte do malé skle ničky s 200 ml vodky. Můžete přidat také pokrájenou chilli papričku, ze které jste odstranili jadérka. Přisypte asi 3 gramy cukru a směs pořádně protřepejte. Nechte louhovat 4 dny při teplotě 18 až 20 °C v temnu. Pak můžete tinkturu pře lít do vymytých lahviček od kapek. Užívá se dvakrát denně na lačný žaludek.

Do sklenice s vodou kápněte 2 kapky česnekové vodky. Po pěti dnech postupně přidávejte o 2 kapky víc, až dosáhnete množství 16 až 20 kapek.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...