Česnek je všelék

Udělejte si tinkturu

Chřipka nebo angína vás může potrápit v zimě stejně jako v létě, obzvlášť když se takhle mění počasí. A protože nejlepší léčbou je prevence, podpořte imunitu ještě předtím, než nemoc vypukne. Česnek je jedno z nejlepších přírodních antibiotik. Užívejte proto preventivně česnekovou tinkturu a nemoci se vám obloukem vyhnou.

Česneková tinktura

Větší stroužek česneku nakrájejte na tenké plátky a vložte do malé skle ničky s 200 ml vodky. Můžete přidat také pokrájenou chilli papričku, ze které jste odstranili jadérka. Přisypte asi 3 gramy cukru a směs pořádně protřepejte. Nechte louhovat 4 dny při teplotě 18 až 20 °C v temnu. Pak můžete tinkturu pře lít do vymytých lahviček od kapek. Užívá se dvakrát denně na lačný žaludek.

Do sklenice s vodou kápněte 2 kapky česnekové vodky. Po pěti dnech postupně přidávejte o 2 kapky víc, až dosáhnete množství 16 až 20 kapek.

Také vás může zajímat ...

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

MOJE ŠŤASTNÁ HVĚZDA je připravena na stáncích každou středu. A s ní skutečný život populárních herců, zpěváků, moderátorů či jiných známých celebrit. Moje šťastná hvězda chce nabídnout jen to nejlepší. Nechybí recepty, horoskopy, zajímavosti, rady pro zdraví i krásu i soutěže o lákavé ceny. Časopis pravidelně zařazuje i bonusové několikastránkové přílohy, které jsou zdarma.

Komentáře

...