Cesta „na samý konec světa“ Portugalsko

Přírodní scenérie střídají památky na starou kontinentální Evropu. Prosluněný svět zalitý douškem portského ‒ dovolená na některém z pobřeží Portugalska. Přitom země maurských hradů, pomerančových hájů a mohutných korkových dubů není drahá.

Vyberte si povalování na teplých plážích Středozemního moře nebo cestu podél pobřeží s krásami nejzápadnějších míst rozeklané Evropy.

Také vás může zajímat ...

Autem tam raději ani nejezděte, strávili byste totiž půlku dovolené ve vedru někde na cestě. Ale letadlem zvládnete působivou a nezapomenutelnou cestu s přehledem za dvě hodiny. Pak záleží, jakou variantu jste si vybrali. Za teplem a odpočinkem musíte zamířit na jih, budete se blížit ke španělským hranicím, a také letoviska i pláže jsou podobné těm španělským.

Jen je to tady vše trochu línější a pomalejší.

Ani davy turistů tady nejsou takové.

Algarve, úchvatná portugalská riviéra

Díky nádherným plážím a azurovému moři je nejvíc navštěvovaná. Hory ji chrání před prudkými oceánskými větry a ohřívají ji teplé mořské proudy. Proto je tady příjemně i dlouho po sezoně, až do konce října. Jako magnet přitahují návštěvníky pláže s pískovcovými útesy, vystupujícími strmě z poměrně studeného moře.

Přesně taková je třeba Praia Dona Ana, poblíž města Lagos, která se řadí k nejkrásnějším v Evropě.

Vybavené jsou pláže kolem města Faro, například Praia da Falésia.

Oceánské zážitky

Cestou na severovýchod k Atlantiku se stavte na „konci světa“, mysu sv. Vincenta s majákem, vysílajícím své jasné světelné záblesky do dálky, prý až na 100 kilometrů. Pobřeží oceánu je tady mnohem divočejší a moře není tak vyhřáté. Plážičky jsou ale jen vaše.

Tedy kromě tisíců nádherných ptáků, protože poblíž Porto Covo se můžete slunit přímo v ptačí rezervaci.

Město sedmi pahorků

Metropole Lisabon je plná památek, jako byste se vrátili o desítky let zpátky – a má moře, dokonce nej městskou pláž světa. Zážitkem je jízda místní žlutou tramvají, která se proplétá uzounkými uličkami do strmých stoupání. Pěkně shora si Lisabon prohlédnete z vyhlídky Elevador de Santa Justa, obřího historického výtahu z roku 1901, který vás vyveze ze čtvrti Baixa do vyšší čtvrti Chiado.

Projděte se náměstím Plaza de Rosio a pokochejte se barokní strážní věží v moři Torre de Belém, kolem které vyjížděli do světa dávní mořeplavci.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...