Chantal Poullain: Pro svou osudovou lásku obětovala život v pohodlí

Herečka CHANTAL POULLAIN (62) po svém boku už roky nemá žádného muže. Tím osudovým jí byl BOLEK POLÍVKA (69), pro kterého obětovala veškerý svůj komfort.

Opravdová láska nezná hranice. Důkazem je vztah mezi Chantal a Bolkem. Když se herečka do svého tehdy komika zamilovala, nevadilo jí ani to, že ho následovala do mnohem horších podmínek. Svůj slibně se vyvíjející život ze dne na den změnila od základu. A za všechno může právě osudová láska.

Také vás může zajímat ...

Dcera si hledá vzor svého otce

Chantal pocházela z velmi uvolněné umělecké rodiny. Tatínek byl sochař a architekt. Nezastával rozhodně žádná konvenční pravidla. Dokonce doma choval pumy. Říká se, že dcera si hledá vzor svého otce. A tak ani nikoho nepřekvapí, když si našla stejně uvolněného a nekonvenčního Bolka Polívku. Po svých rodičích Chantal zdědila mnoho uměleckých genů, které umně využila při své profesi.

Vystudovala divadelní akademii v Ženevě, poté studovala v Anglii, hrála v několika francouzských a švýcarských televizních filmech.

Měla odletět a potkala Bolka

Jen málokdo ví, že si původně pohrávala s myšlenkou, že se stane baletkou. Pak svůj názor změnila a vydala se na hereckou dráhu. Měla dokonce v plánu studovat ve Spojených státech. A nebyly to nějaké vysněné představy. Byly to konkrétní plány, neboť už měla koupenou i letenku do New Yorku. Život ale umí připravit i naprosto nečekané scénáře.

Žila tehdy ve švýcarské Ženevě, kde dokončovala školu. V jednom divadle uviděla zajímavého muže.

Ještě téhož večera přeskočila jiskra Měl na sobě klaunské oblečení.

Byl vysoký a telefonoval. Ihned ji zaujal a ona neváhala ani na vteřinu a oslovila ho. Netušila, jak ji tento moment změní kompletně život. Bolek Polívka už byl v té době známý. V Ženevě se ocitl na jednom ze svých představení.

Chantal ho zaujala. Přišla se podívat na jeho představení a jiskra mezi nimi přeskočila prakticky okamžitě. Po vystoupení se znovu setkali. Bolek ji pozval do hotelu, kde bydlel a ona náhodou nemohla najít klíč od svého domova. A tak to všechno začalo. Let do New Yorku už se nekonal. Místo toho udělala Chantal velmi odvážný krok a následovala Bolka.

Šok doma

Jako by nestačilo, jak velké rozhodnutí musela udělat, aby byla se svou láskou. Život u nás ji nenabídl žádný velký komfort. Tehdy však prohlásila, že i kdyby chtěl Bolek žít kdekoli, ona by jela s ním. Barevná a uvolněná Francie rozhodně nebyla to, co černobílé a náladou zapšklé Československo. Musela se velmi přizpůsobovat, aby zapadla.

Změnila dokonce i svůj šatník. Začala nosit černé a šedé oblečení a šály. Stejně tak se musela mírnit ve svém živelném projevu. Usměrnit se, přestat máchat rukama, jak byla zvyklá. Za její legrační výslovnost si ji herec často dobíral. Považte, kdo by tohle všechno chtěl.

Vzali se dvakrát!

Ale ona to přijímala s naprostou samozřejmostí. Bolek jí za to stál. Zahráli si společně ve hře, kterou napsal – Šašek a královna. I přesto, že dnes už charismatická herečka mluví krásně plynule česky, jsou věci, na které si dodnes nezvykla.

Na svatbu si ovšem musela počkat pěkně dlouho. Celých devět let. Vždycky si přála, aby se vzali a založili spolu rodinu. Svatba se nakonec konala v roce 1987. Nebyla však jejich první. Přiznali, že se vzali už v Americe, kde společně byli, ale u nás nebyl tento sňatek platný.

V jednom rozhovoru to herec komentoval slovy: „Museli jsme se tu vzít znovu. To jsme měli takovou formulaci: Beru si tě podruhé a naposledy.“ Manželský pár žil poměrně spokojeně v Brně. To bylo ještě v pohodě. V roce 1989 mu Chantal porodila syna Vladimíra (29). Porod absolvovala velmi symbolicky v Ženevě, kde se osudový pár poznal. Prožili spolu bouřlivá období, ale vše klapalo.

Dokud…

…Bolek si dupnul

Herec se narodil ve znamení Lva. Není divu, že je dominantní a co si usmyslí, to také udělá. A on si usmyslel, že si pořídí farmu. Zatoužil žít totiž na venkově. A tady došlo na opravdové lámání chleba, neboť Chantal je také lvice a nechtěla vzdát své kariéry v divadle, se kterým byla spjata.

Nechtěla se jednoduše stát farmářkou. A tak se postavila proti Bolkovi. Spor ego na ego o životní styl dvojici nakonec po 15 letech manželství definitivně rozdělil. Chantal několikrát po letech, kdy vše přehodnotila, přiznala, že být to dnes, jednala by určitě jinak. Jejich přátelství i city však zůstaly živé dodnes. O farmu, která pár rozdělila, herec přišel.

Rozvodem to pro Chantal neskončilo

Život herečce připravil ještě další dvě osudové rány. Stala se terčem mediálního útoku, když zavinila dopravní nehodu, při které se zranili mladí lidé. Herečka kromě toho, že musela páru vyplatit velmi tučné odškodné, si zároveň vysloužila roční podmínku. Lítost nebylo to jediné, co ji trápilo.

Ještě více ji bolelo, jakým způsobem na ní nahlíží česká společnost.

Její druhý domov. Myslela, že už nemůže přijít další rána. Ale přišla. O něco později onemocněla rakovinou prsu. Její odhodlání nemoc porazit bylo obdivuhodné. Boj o život nakonec vyhrála, aniž by přišla o prsa. Takové štěstí ovšem neměla její sestra, která na rakovinu zemřela.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

reklama