Charles Bronson zařídil své ženě veselý pohřeb, tak jak si přála!

Přerušil kvůli její nemoci kariéru a chodil s ní do nemocnice na chemoterapie.

Slavný představitel správných drsných chlapíků Charles Bronson (+81) ve filmech porážel záporné hrdiny. V soukromí ale byl v boji s rakovinou své ženy Jill Ireland (+54) bezmocný!

Herec Charles Bronson (+81), kterého nejvíc proslavily filmy Sedm statečných nebo Tenkrát na Západě, vyrůstal v chudém prostředí. Rodina litevských přistěhovalců si se čtrnácti dětmi nemohla moc vyskakovat. Přežívali téměř ze dne na den. Charles se musel do vydělávání peněz zapojit už v šestnácti letech, kdy poprvé sfáral do dolů.

Také vás může zajímat ...

Stálo ho to málem život při jednom závalu, ale udělalo to z něho předčasně stejně tvrdého chlapa, jak jsme ho znali z jeho filmových rolí.

Byla to žena jeho kolegy!

Ačkoliv svým vzezřením rozhodně nepatřil k filmovým krasavcům, ženy na něho stejně letěly. Charles se oženil ještě v době, kdy s herectvím začínal, ale manželství skončilo rozvodem. V době, kdy natáčel slavný válečný film Velký útěk, se poprvé setkal s Jill Ireland (+54). Hodně se mu líbila, háček byl ovšem v tom, že byla zadaná.

A nejen to, šlo dokonce o manželku Bronsonova hereckého kolegy Davida McCalluma (85). Jenže Charles byl, jak známo, cílevědomý muž, pro kterého nebylo nic nemožného. Už tehdy přímo na place Davidovi řekl, že si jeho ženu jednou vezme. Nedošlo k tomu samozřejmě hned, až pět let po natáčení, kdy se Jill rozvedla.

Pro Charlese nebylo problémem ani to, že měla už tři děti – jeden ze synů byl adoptovaný. Vlastně to pro něho byla docela soukromá idylka, když sám míval třináct sourozenců. Proto si poté, co si Jill v roce 1967 skutečně vzal za manželku, spolu pořídili ještě dvě dcery.

Jedna byla jejich a druhou přijali k adopci.

Adoptivní syn jí srazil na dno!

Jill a Charlese spojoval nejen společný život, ale také společná práce. Objevili se spolu celkem ve třinácti filmech. Šťastné manželství dostalo krutou ránu osudu po 17 letech soužití. U Jill objevili lékaři nádor na prsu. Byl zhoubný a nebezpečný a ňadro jí museli odebrat. Herečka ale byla, stejně jako její manžel, velkou bojovnicí.

Neuzavřela se do sebe, naopak psala o svém boji s rakovinou knihu, aby dodávala odvahu ostatním. Nezlomila jí ani další životní zkouška. S adoptovaným synem z prvního manželství nastaly vážné problémy kvůli jeho závislosti na drogách. Skončilo to dokonce tak, že totálně zkolaboval a v nemocnici lékaři bojovali o jeho život. Nemocné Jill to přidalo další stíny na duši.

Rozhodla se pro něco, co předtím odmítala. Chtěla najít skutečné biologické rodiče adoptovaného syna. Podařilo se jí to, ale zjistila špatné věci: svoji náklonnost k drogám zdědil syn po svém otci, který na předávkování zemřel. V době, kdy si ho jako malého se svým prvním manželem brala k sobě, měl už nejspíš potřebu po tvrdých narkotikách v krvi! Dopadlo to špatně.

Syn v nemocnici zemřel.

Pro psychiku Jill, bojující se zákeřnou nemocí, to byla drsná rána.

Nechtěla, aby lidé byli smutní!

Možná i proto se její stav záhy rapidně zhoršil. Metastázy se rozšířily do dalších částí těla. Bylo jasné, že už jí nezbývá hodně času. Prognóza zněla maximálně dva roky. V poslední fázi už trpěla opravdu krutými bolestmi, od kterých jí nepomáhaly ani vysoké dávky morfia. Charles na minimum omezil svoji práci, trávil se svojí umírající ženou co nejvíce času.

Při chemoterapiích jí držel za ruku. Jill se snažila se dál bojovat, ale smrt neznala slitování. Pro jeden prestižní časopis herečka odpověděla na otázku, jak by si představovala svůj pohřeb. Rozhodně si nepřála, aby se na něm smutnilo. Chtěla, aby to bylo něco jako skvělá zábava, kde bude proudit šampaňské a hosté budou oblečeni v jásavých barvách.

Charles, ačkoliv byl smrtí Jill totálně zdrcený, jí toto přání splnil.

Pohřeb Jill se tak stal oslavou života!

Ještě jednou se oženil, ale pouze na pět let!

Svoji zesnulou manželku Charles Bronson oplakával dlouho a dalších pár let zůstal sám. Oženil se pak ještě jednou, s výrazně mladší herečkou Kim Weeks (59). Poslední manželství slavného „pistolníka“ ale trvalo jenom pět let. V srdci stejně Charles nosil dál svoji Jill, která pro něho byla v životě ženou číslo jedna. V roce 2003 zemřel na zápal plic.

V současnosti už nežije ani jeden z legendárních Sedmi statečných – po Charlesovi byl posledním na řadě Robert Vaughn (+83) v roce 2016.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama