Chcete opravdu perfektní nehty?

Zvolte tvar, který jim bude slušet

Nevíte, jak nehty zastřihnout, aby zdůraznily vaše přednosti a opticky zamaskovaly různé nedostatky rukou? Poradíme vám, jak na to, aby nehty korunovaly krásu vašich zápěstí.

Pro správně zvolený tvar je třeba nejprve zhodnotit, jak jsou vaše prsty a ruce dlouhé a silné. Tvar nehtů by měl být v harmonii s prsty i celou rukou. Dobře zvolenou délkou nehtů můžete nedokonalosti rukou skrýt.

Také vás může zajímat ...

Posuďte také tvar nehtové kůžičky a ploténky. Základní tvary jsou čtyři: oválný, mandlový, kulatý a hranatý. Další podoby – zaoblený a špičatý – se od nich odvíjejí.

Štíhlejší prsty

Ať máte delší, nebo kratší nehtové lůžko, jakkoli protáhlé či silné prsty – zvolte oválný tvar. Vždy vytvoří atraktivní vzhled, a je navíc praktický. Jeho okraje jsou ze všech tvarů nehtů při každodenní činnosti nejméně náchylné k lámání. Univerzální je, i co se
úpravy týče.

Máte dlouhé ruce?

Hodí se k vám tvar mandle Jste-li majitelkou štíhlých prstů a delšího nehtového lůžka, je pro vás ideální mandlový tvar. Ten se vyznačuje úzkými stranami. Na jejich konci je pak nehet jemně zaoblený. Tvar je to klasický, elegantní a velmi ženský. Vyniknou
na něm neutrální odstíny laků s kovovým efektem.

Pokud chcete upoutat pozornost, můžete zvolit i špičatý tvar. Ostrá špička je velmi sexy a vyzývavá. Prodlužuje prsty a zeštíhluje je. Nevýhodou je, že přirozené nehty nejsou tak tvrdé, aby na nich tento tvar obstál bez úhony. Často je třeba sáhnout po nehtech umělých.

Hranatý pro široká lůžka

Ponechává celou šířku nehtu neporušenou. Je velmi výrazný a přímo stvořený pro francouzskou manikúru. Sluší hlavně delším nehtům. Délka by však měla přesahovat lůžko pouze o pár milimetrů. Díky velké ploše, kterou poskytuje, je ideální pro malování vzorů a zdobení. Působivý bude i s lesklými laky sytých odstínů.

Když máte drobná a malá nehtová lůžka

Pokud jsou vaše prsty spíš krátké nebo moc baculaté a máte drobná nehtová lůžka, měla byste vsadit na kulatý tvar nehtů. Sluší i masivnějším a velkým dlaním. Nehtové lůžko by mělo nehet přesahovat jen o kousek, maximálně o milimetr.

Tento tvar je praktický a ideální pro ženy, které preferují manikúru s minimální údržbou. Vypadají na něm skvěle všechny barvy laků.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...