Chcete zhubnout? Vyzkoušejte jogurtovou dietu!

Jestliže potřebujete shodit pár kilogramů, je pro vás jogurtová dieta to pravé.

Můžete ji bez obav držet i déle, jogurt totiž obsahuje nezbytné bílkoviny a v kombinaci se zeleninou nebo ovocem dodá organismu také dostatečné množství vitaminů a minerálů, především fosfor, vápník a fluor.

Také vás může zajímat ...

Prospěšnost

Jogurt příznivě působí na zažívání a střevní mikroflóru, a tím pročišťuje organismus. Zmíněné bílkoviny jsou prospěšné zejména pro stavbu svalů a vitaminy se mj. starají i o krásu pleti, pevnost nehtů a vlasy.

Který zvolit

Pro tuto dietu jsou vhodné probiotické jogurty. Obsahují mléčné bakterie a ty dokážou vytvářet zdravé střevní prostředí a tak aktivovat přirozenou obranyschopnost organismu. Denně konzumujte minimálně 140 ml jogurtu, ale kalorická hodnota nesmí přesáhnout 420 kJ/100 g.

Postup

  • Jogurt s vlákninou, tedy např. s ovesnými vločkami nebo müsli, po ránu dobře nastartuje tělo. Ale pozor! Žádný cukr a jiná sladká dochucovadla!
  • Bílý jogurt můžete obohatit ovocem (jahody, jablko) nebo zeleninou, využít ho k přípravě zeleninových salátů, ochucený česnekem, bylinkovou solí či pepřem.
  • K obědu můžete třeba připravit krůtí maso s jogurtovou omáčkou s česnekem a nasekaných bylinek. Jako přílohu lze použít rýži, těstoviny nebo celozrnný chléb.
  • Důležitý je pitný režim, který vhodně rozložte do celého dne..
Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...