Chraňte svou kůži před chlórem!

Chodíte si také v zimě ráda zaplavat do krytého bazénu? Pak ale přijdete domů a zjistíte, že máte vysušenou nebo dokonce podrážděnou pokožku, která vás svědí a pálí? Může za to agresivní chlór ukrytý v čisté vodě. Jak se s tímhle chemickým přípravkem vypořádat?

Rozhodně to neznamená, že byste měla s plaváním úplně přestat! Vždyť jde o jeden z nejzdravějších způsobů sportování. Řešením je dodržovat jen pár základních pravidel! Ptáte se, které to jsou? Především mazat si celé tělo, oplachovat se čistou vodou a sáhnout i po mýdle nebo sprchovém gelu.

Mažte se krémem a tělovým mlékem!

Také vás může zajímat ...

To samozřejmě neznamená, že byste se měla bezprostředně před vstupem do bazénu namazat vrstvou krému. Ale než vyrazíte do bazénu, hydratujte pokožku celého těla. Především pak suché partie jako jsou stehna, lýtka a paže. Po plavání a omytí čistou vodou opět namažte celé tělo tělovým mlékem.

Sprchujte se čistou vodou!

Až se rozhodnete, že už máte pohybu a pobytu v chlorové vodě dost, zamiřte do umýváren, abyste ze sebe veškerou chlorovou vodu smyla. Dejte si náležitě na čas a opláchněte každý kousek a záhyb kůže. Pomozte si druhou rukou, případně oběma.

Dbejte na zvýšenou očistu celého těla!

Při mytí v umývárně ze sebe nezapomeňte sundat namočené plavky a celou očistu umocněte nějakým čistícím prostředkem v podobě mýdla nebo sprchového gelu, abyste měla jistotu, že veškeré zbytky chlorové vody jsou pryč.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...