Chutné tyčinky s bílou čokoládou

Barevné tyčinky jsou příjemným zpestřením zahradní party pro děti i dospělé. Nejenže jsou vynikající, ale je v nich i kus hravosti, když máte dostatek ingrediencí na zdobení.

Ingredience: 150 g másla nebo Hery, 100 g moučkového cukru, 350 g hladké mouky, 2 žloutky, 1 vanilkový cukr, špetka soli, 100 g mléčné čokolády, 100 g bílé čokolády, posypy dle chuti – sekané mandle, rozemleté ořechy, barevné hvězdičky apod.

Postup: Mouku prosejeme, přidáme moučkový, vanilkový cukr, špetku soli a měkké či vychladlé máslo. Přidáme žloutky a vypracujeme do hladkého těsta. Těsto zabalíme do potravinářské fólie a necháme v chladu alespoň hodinu odpočinout.

Těsto dáme do strojku a vytlačíme ozdobného hada, kterého ukrajujeme cca po deseti centimetrech. Klademe na plech s pečicím papírem a pečeme v předehřáté troubě na 160 °C. Připravíme si 2 malé nádoby a v nich rozpustíme mléčnou a bílou čokoládu. Tyčinky v ní namáčíme.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...